Smoothie a džus jsou to samé. Nebo ne?

 

Ovoce a zelenina patří do zdravého a vyváženého jídelníčku, ale ne vždy zvládneme sníst dostatečné množství. Příjemnější formou konzumace jsou tak nápoje. Mohlo by se zdát, že smoothie a džus jsou jen jiné názvy pro ten samý nápoj, ale není tomu tak. Oba sice obsahují ovoce, ale každý jinak zpracované. Jaký je v nich rozdíl?

 

Smoothie

V překladu znamená slovo smooth hladký, jemný a přesně takové smoothie je. Koktejl z ovoce a zeleniny rozmixované do dokonalého pyré, doplněný o tekutinu, oříšky a dochucovadla je stále oblíbenější, můžete si ho totiž připravit přesně podle svých představ. Univerzální recept neexistuje, jednoduše vezměte oblíbené ovoce a zeleninu nebo to, co máte zrovna doma, přilijte mléko nebo vodu a přidejte med, bylinky, oříšky nebo sirup a vše umixujte do hladka. Kombinujte a nebojte se zkoušet nové chutě, do smoothie můžete dát řapíkatý celer, okurku, pomeranče, mrkev, jahody, cokoli vás napadne. Získáte výživný, hustý koktejl plný vitamínů.

 

Džus

Občas se setkáme i s výrazem juice, ale znamená to samé: ovocnou šťávu či obráceně, šťávu z ovoce. A tu musíme z ovoce nejdříve nějak získat, k čemuž slouží odstředivý odšťavňovač Orava s výkonným 1000W motorem a tichým provozem. Dokonale separuje šťávu od zbytků ovoce nebo zeleniny díky 5 nastavením rychlosti pro různé druhy. Jednoduchou obsluhu zajistí velký a přehledný LCD displej a extra velký plnící otvor. Odšťavnit můžete téměř všechny druhy ovoce a zeleniny, získáte tak v jedné nádobě čistou šťávu a v druhé zbylý odpad. Džus může být z více druhů ovoce a zeleniny, jeho chuť si tak opět můžete ovlivnit sami.

Hlavní rozdíl mezi smoothie a džusem je tak ve zpracování samotných surovin. Pro džus je odšťavníme a pro smoothie je všechny rozmixujeme do konzistence jemného, hladkého koktejlu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download