0.4 C
Prague
30.11.2020

Bulharské víno se pyšní skvělou kvalitou

Za posledních 10–15 let bulharské víno prošlo skutečnou revolucí. Mnoho výzev mu pomohlo získat zpět cestu do srdcí milovníků vína. Bulharsko dnes může s hrdostí říci, že vyrábí bulharské víno světové kvality. A lahve se mohou pyšně prohlásit za „víno z Bulharska“.

Bulharská vína – červená

V Bulharsku dominují červená bulharská vína. Překvapí vás vysoký počet rozpoznatelných odrůd vína, včetně Cabernet Sauvignon, Merlot. Tyto mezinárodní odrůdy byly ve skutečnosti masově vysazeny během socialistického režimu a nyní tvoří asi 70 % výsadby. Naštěstí několik místních odrůd znovu zavádějí vášniví producenti, kteří si vzpomínají na historické období po první světové válce, kdy nezávislé vinařství prosazovalo rodné hrozny v zemi.

Bulharské víno – bílé

V oblasti Černého moře se nachází 30 % všech vinic, kde se pěstuje bulharské víno. Tento region se vyznačuje dlouhými a mírnými podzimy, které jsou příznivou podmínkou pro akumulaci cukrů pro výrobu jemného bílého vína (v regionu je soustředěno 53 % všech odrůd bílého vína). Zahrnují odrůdy Dimyat, Riesling, Muscat Ottonel, Ugni blanc, Sauvignon blanc, Traminer a Gewürztraminer.

Dovoz vín z Bulharska a oslavy dne sv. Trifona

Díky rostoucí kvalitě a skvělé chuti bulharského vína, se dostaly jeho odrůdy i k nám – a rozmohl se tak dovoz vín z Bulharska. Můžete ochutnat spoustu oblíbených, a hlavně kvalitních odrůd.

V Bulharsku je tradice dne věnovaného práci potřebné pro péči o vinice – kácení zbytečných větví na začátku února. Rituál často zahrnuje křesťanského kněze, který žehná vinicím, protože Saint Trifon je považován za strážce vinic a vinařů. Po skončení rituálu se koná velká hostina.

Ochutnejte i vy bulharské víno a nebudete chtít jinak!

Související příspěvky

Proč darovat zážitek? Hlavní roli hraje psychologie

majda

„Výškové mytí oken, čištění fasád Brno“ je pro mě zárukou nejvyšší kvality

Veronika

Moje okna myje spolehlivá úklidová firma. Mytí oken Praha

Veronika