Když je kočka smutná aneb Jak jí pomoci překonat depresi

 

I když se na první pohled může zdát, že deprese je výlučně lidská záležitost, bohužel se nevyhýbá ani čtyřnohým mazlíčkům. Zvláště to pak platí u koček, jejichž psychika je velmi citlivá a náchylná. Jak ale vlastně poznáte, že je kočka smutná? A jak ji pomoci tento stav překonat?

 

Jak depresi poznat?

Diagnostikovat problémy u koček je náročný úkon, protože v jejich případě všechno souvisí se vším. Je tedy hlavně na majiteli, který své zvíře zná nejlépe, aby poznal, kdy se jeho mazlíček chová jinak. Obecně však platí, že smutná kočka se skrývá před světem. Obvykle ji tedy najdete v jejím oblíbeném úkrytu – pelíšku, tulipytlíku nebo schovanou za nábytkem. Nemá zájem o mazlení, nepřijde na zavolání. Nechce si hrát a obvyklé aktivity jí najednou nic neříkají. Zpozorovat také můžete stále plné misky. Pokud tedy zpozorujete tyto příznaky, vaše první kroky by měly vést do ordinace veterináře. Sklíčenost totiž může být znakem mnohem vážnějšího onemocnění.

 

Vyloučení zdravotní příčiny

Jak bylo řečené výše, smutek u koček může znamenat velkou řadu nejenom psychických, ale také zdravotních problémů. Je tedy třeba vyloučit všechny nemoci. Plné misky totiž mohou znamenat zahnisané dásně nebo bolavý zub. Kočku tedy nechte důkladně zkontrolovat veterinářem, a pokud je kromě psychického stavu zdravá, je třeba přikročit k léčbě deprese.

 

Pátrejte

V první řadě se tedy zaměřte na to, co se ve vaší domácnosti změnilo. Může to být i drobnost. Přesunutý nábytek, jiný kočičí záchod, vaše nová práce – to vše může být kočce nepříjemné a může to být příčinou jejího trápení. Nepřešli jste na kvalitnější krmivo? I když značky jako Applaws, Taste of the Wild a jiná ultraprémiová krmiva jsou pro zdraví vaší kočky velkým přínosem, zpočátku může protestovat a potravu odmítat. Nové granule nebo kapsičky tak zkuste zařazovat pomalu. Jestliže jste se příčiny nedopátrali, zkuste kočce ulevit od stresu speciálními bylinkami pro kočky nebo pravidelně rozprašujte feromonové spreje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download