Nenadálé výdaje mohou ohrozit rodinný rozpočet, mějte vždy po ruce finanční rezervu

 

Každý člověk by měl mít alespoň základní přehled o své finanční situaci. O tom, kolik měsíčně vydělá a v jaké výši má jiné příjmy, a samozřejmě i o tom, na kolik ho měsíčně přijdou veškeré výdaje. Od těch menších, jako jsou náklady na potraviny, až po ty největší, jako je nájemné či hypotéka. Je-li ovšem rodinný rozpočet již tak napjatý, může jakákoli nenadálá situace vyžadující okamžitou finanční injekci ohrozit nejen životní komfort, ale i schopnost platit ostatní závazky.

 

Nenadálé výdaje vyžadující okamžitou pozornost

O jakých výdajích je ale vlastně řeč? V tomto období se nejčastěji jedná o náklady spojené s údržbou automobilu, o náklady vznikající na dovolené či o náklady spojené s bydlením. A přestože je teprve léto, brzy nás zároveň čeká topná sezona, a tak přijdou na řadu povinné revize kotlů a s nimi spojené opravy, přezutí pneumatik na autě a další a další náklady. Ve skutečnosti se jedná o začarovaný kruh a dá se říci, že se kdykoli může stát cokoli.

 

Finanční rezervu je potřeba tvořit systematicky

Proto je nutné s výše zmíněnými scénáři počítat a pravidelně odkládat ze svých příjmů na horší časy. A to i za předpokladu, znamená-li to se tu a tam uskromnit. Obvykle je nejideálnější mít například ještě jeden spořící účet, kam bude pravidelně chodit předem určená částka a který bude mít nastavené výhodné zúročení. Zároveň s tím někteří lidé volí i odkládání peněz v hotovosti a to jak z pravidelného příjmu, tak z příjmů nečekaných, jako jsou brigády apod.

Co ovšem dělat v případech, kdy jste finanční rezervu vyčerpali na jiné poplatky nebo když vytvořená finanční rezerva nestačí na pokrytí nenadálých výdajů? V takových situacích se nabízí zažádat si o půjčku. Kde si ale půjčit, když musíte?

 

Výhodné online půjčky? Ano, ale prověřte si poskytovatele

Dnešní doba technologického pokroku přeje rychlým online půjčkám, které slibují peníze na účtu během několika málo hodin a zažádat si o ně je stejně jednoduché jako nákupy na e-shopech. S rostoucí nabídkou je ovšem poměrně jednoduché ztratit přehled o tom, která půjčka je nejvýhodnější a lehce se může stát, že v důsledku na úrokcích zaplatíte tolik, že se ani zdaleka nedá hovořit o finanční efektivitě. Klasické banky poté zase vyžadují spoustu byrokratických úkonů a schvalovací proces někdy zabere tolik času, že než byste měli peníze na účtu, mohlo by být již pozdě.

Rychlé online půjčky ovšem nabízí i mezinárodní banka Ferratum Bank, která do podvědomí lidí vstoupila zejména svými rychlými půjčkami před výplatou. S postupem času je však transformovala na moderní flexibilní bankovní půjčky, které kombinují komfort rychlého vyřízení online a výhodných podmínek, na které jste zvyklí u bank.

U Ferratum Bank si tak nyní můžete půjčit až 80.000, – Kč v rámci produktu Ferratum Credit, což je flexibilní finanční rezerva na bázi revolvingového úvěru. Tento druh půjčky byl sice klientům nabízen již dříve, Ferratum ovšem nově snížilo nákladovost tohoto produktu o dvě třetiny, a jedná se tak o jednu z nejlevnějších půjček na trhu v tomto segmentu.

Doba splácení je přitom jen na vás a bez poplatků či sankcí můžete kdykoli splatit celou částku nebo její část či si lze splátky rozložit na minimální měsíční splátky. První půjčka je zároveň zdarma a neskrývá žádné další poplatky. Žádost o půjčku i její schválení probíhá čistě online a není potřeba žádné složité papírování ani dokladování. Půjčka Ferratum Credit je tak ideální v případech, kdy potřebujete okamžitou finanční pomoc, ale nechcete se upsat nevýhodným podmínkám, které jsou u mnoha poskytovatelů online půjček běžné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download