-0.6 C
Prague
2.12.2020

Keto dieta je stále populárnějším způsobem hubnutí: O co při ní jde?

Nadváha a obezita trápí v tuzemsku mnoho lidí a jsou častou příčinou nejrůznějších onemocnění a zdravotních komplikací. Stále více žen i mužů proto hledá způsoby, jak co nejméně drasticky snížit tělesnou hmotnost. Existuje řada „zaručených“ diet. Ne vždy jsou ale odborníky doporučované. V poslední době se stala velmi oblíbenou takzvaná keto dieta. Jaký je její princip a výhody, potažmo negativa?

 

Hubnutí nesmí znamenat bezhlavé hladovění

Pro člověka, který chce hubnout, je ideální, pakliže se nemusí nijak drasticky omezovat v jídle. Klasický způsob, kdy prakticky nejíte, může sice být relativně účinný, nicméně zároveň mnohdy způsobuje ještě větší zdravotní komplikace, neboť se organismu nedostává tolik potřebných látek. Cítíte se pak unavení, zcela bez energie, tělo jednoduše strádá. Keto dieta je oproti tomu typem diety, kdy nemusíte přestat jíst, pouze ze stravy vyloučíte sacharidy v podobě cukrů. Takže si odpustíte hlavně sladké pokrmy, ale také některé druhy dalších potravin, zejména příloh, mezi něž se řadí pečivo, těstoviny apod. Základem je strava s obsahem bílkovin, dále pak zelenina.

 

Jak ve stručnosti funguje keto dieta?

Při ketodietě si lze nechat nastavit jídelníček přímo od specialistů tak, aby strava zůstávala vyvážená. Během procesu hubnutí si tělo nedostatek energie vytváří z vlastních zásob tuků, které spaluje, čímž dochází k poměrně rychlému snižování hodnoty. Kromě klasické, avšak upravené stravy dnes na trhu existují i různé instantní balíčky, díky nimž si snadno a rychle připravíte vydatné pokrmy s obsahem bílkovin a minimem látek, jež jsou při keto dietě nežádoucí, tedy zejména zmíněných cukrů. Příkladem takovéto instantní stravy jsou produkty ketomix.

Při zvoleném typu diety v těle probíhá ketóza. Organismus má během této doby zvýšenou hladinu ketonů v krvi. Vytvářejí se v játrech a pomáhají tělo zásobovat látkami, jež nahrazují ony chybějící sacharidy. Berou si je z mastných kyselin, tedy tuků, čímž dochází k jejich rychlejšímu spalování.

 

Přečtěte si recenzi člověka se zkušeností s keto dietou

Pakliže se chcete dozvědět detailní informace o tom, jakým způsobem keto dieta v praxi probíhá, je dobré si přečíst komplexně zpracovanou recenzi člověka, který s její pomocí skutečně hubl. Najdete ji v článku na webu ecoblog.cz. Stránky se specializují na ekologické a takzvané zero waste produkty, jeho čtenáři jsou především ženy, rady se však hodí i mužům, kteří chtějí dělat něco se svým zdravím a mají rádi zdravý životní styl. Recenze na keto dietu se zaměřuje na produkt KetoMix, jenž má pomáhat hubnout rychle a bez zbytečného hladovění. Je-li tomu opravdu tak, se dozvíte přímo v obsáhlé recenzi.

Související příspěvky

Alternativní, zdravá cesta ke krásnému úsměvu

Veronika

Pomocníci v boji s nástrahami zimních dní

majda

Superpotravina jménem Moringa: Jaké jsou její účinky a v čem může pomoci?

majda