19.8 C
Prague
24.5.2024
MaxiMagazín

Kvalitní nářadí vám usnadní práci se dřevem po mnoho let

Patříte k lidem, kteří mají doma kotel na tuhá paliva, a každou topnou sezonu spálíte několik kubíků dřeva? Pak zřejmě potřebujete nářadí, které vám umožní dřevo patřičně nařezat, nasekat, připravit si z něj třísky na podpal a podobně. Aby vám sloužilo mnoho let, nakoupit jej můžete ve vysoké kvalitě na webových stránkách kniland.cz.

Investujte do kvalitní sekery

Pokud se podíváme na kvalitní sekery, můžeme je rozdělit do několika základních skupin. Na domácí použití se vám bude hodit štípací sekera, která se používá právě na zmíněnou výrobu třísek nebo ke zpracování menších polen dřeva. Její délka bývá zpravidla kolem 60 cm.

Pokud vám nákladní vůz přiveze na dvůr či zahradu kulatinu o větším průměru, budete ji potřebovat rozpůlit, velké půlky pak rozčtvrtit a dál zpracovat. Tady vám přijde vhod velký kalač. Kalače na dřevo jsou největší sekery, které váží alespoň 3 kg a víc. Mají klínové ostří, s přehledem si poradí i s největšími poleny. Zadní strana sekery je konstruována jako kladivo, takže stačí sekeru otočit a můžete ji použít k zatlučení klínu do dřeva.

Každému vhod pak přijde univerzální sekera, což je model „tak akorát do ruky“, váhově pohybující se kolem 1 – 2 kg, délkově dosahující k 70 cm. Je vhodná jak do zahrady, tak na chatu nebo kdekoli, kde vás čeká běžná práce se dřevem.

Nářadí pro péči o zahradu

Jestliže máte ovocný sad nebo zahradu s vzrostlými letitými keři, nesmí vám chybět ani spolehlivá pilka na dřevo. Uřežete s ní i větší větve, důležité je, aby měla pevnou a odolnou čepel. Věděli jste, že existuje i ruční řetězová pila? Použít ji můžete všude tam, kde potřebujete zpracovat silnější větev nebo vzrostlý stromek.

Všechny tyto pro muže krásné věcičky, nářadí z kvalitních materiálů, najdete na kniland.cz i v podobě pro profesionály nebo pro outdoorové použití. Pojďte si vybrat i vy.

Související příspěvky

Až se zima zeptá, mějte nohy v teple!

redakce

Plastová okna, jejichž životnost je dlouhá a čas strávený nad údržbou krátký

redakce

Víme, jak v zimě ušetřit a v létě se cítit lépe

majda