Kvalitní vzduchotechnika zajistí čisté prostředí

 

V průmyslovém prostředí potřebujeme udržovat kvalitu vzduchu v bezpečné rovině, k čemuž nám pomáhá systém filtrace vzduchu.

 

Čistý vzduch

V každém provozu nebo průmyslovém závodu dochází při výrobě a zpracování ke znečišťování vzduchu. Systémy filtrace vzduchu snižují a odstraňují škodlivé částice, aby mohli pracovníci bez problémů dýchat a bylo ochráněno jejich zdraví. Průmyslová filtrace vzduchu je však využitelná i v obchodních centrech či kancelářských budovách, kde se často kombinuje s klimatizací a vytápěním pro zajištění příjemného pracovního prostředí. V mnoha provozech je pak filtrace vzduchu nutností a zákonným požadavkem na provoz, aby byla zajištěna ochrana zaměstnanců i životního prostředí.

 

Zajištění provozu

Každý typ provozu má svá úskalí a klade tak jiné nároky na filtrační systémy. U dřevozpracujících závodů je nutné především zajistit odsávání pilin, prachu a dřevních vláken. Pokud jste si někdy doma jen zkusili například očistit smirkovým papírem kousek dřeva, vyvrtat do něj díru nebo ho přeříznout napůl, máte představu o tom, jak jsou piliny a dřevěný prach lehké a kde všude poletují. Vyšší koncentrace pilin a usazování dřevěného prachu ale může mít za následek vznik prostředí s rizikem výbuchu, což samozřejmě ve svém provozu nikdo nechce. Proto je nutné zajistit včasné a výkonné odsávání prachu i pilin, ideálně co nejblíže vzniku, a tím minimalizovat jejich usazování v okolí. V polygrafických provozech je potřeba odsávat papírový odpad, který vzniká při výrobě knih a časopisů. Odřezky, výseky i papírový prach by bez odsávání brzy znemožnily fungování strojů kvůli svému množství.

Bez kvalitní vzduchotechniky se ale neobejdou ani další odvětví průmyslu a výroby, svařovny, slévárny, automotive i potravinářství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download