Lyžařská sezona začíná! Ochraňte svůj telefon proti sněhu a mrazu

 

Zatímco v Česku to na sníh ještě nevypadá, v Alpách už sezona pomalu začíná. Pokud i vy patříte mezi nadšené lyžaře a čeká vás první návštěva hor ještě před Vánocemi, určitě na ní pořádně připravte i váš milovaný telefon.

Seřídit lyže, přibalit helmu, případně i další bezpečností doplňky… Během lyžování ale nezapomeňte ochránit i váš telefon, abyste se nevrátili z hor bez něj nebo ho nemuseli rovnou nést do opravy.

 

Obaly na mobil, které neztratíte

Nějaký ten kryt na mobil má v dnešní době snad už každý. Chytré telefony jsou skvělým vynálezem, ale až na úplné výjimky jsou dost křehké a velmi často se ztrácí. Pokud i vám někdy vypadl telefon z kapsy do sněhové závěje, určitě moc dobře víte, že bylo velmi náročné ho najít, pokud jste ho vůbec našli.

Zdroj: Etuo.cz

Kupte si jednoduchý nepromokavý a dotykový obal na mobil, který si buď zavěsíte kolem krku nebo si ho upevníte kolem pasu jako ledvinku. Asi nejlepší je právě pouzdro zavěšené na krku. Dejte si ho pod bundu, aby byl v teple a abyste se při první příležitosti na šňůrce neuškrtili. Stačí zastavit, rozepnout bundu a telefon máte vždy po ruce, aniž byste ho museli vyndavat a zandavat z a do kapsy.

 

Dotykové rukavice ochrání telefon i vaše prsty

Velkým problémem během zimních sportů bývá rychlý úbytek baterie kvůli teplotám pod bodem mrazu. Například baterky některých modelů iPhonů s tímto mají velký problém. Dokonce se při horším stavu baterky může telefon najednou zcela vypnou a dokud telefon nezahřejete, nezapne se. Studené prsty mu vůbec nepomáhají.

Zdroj: Etuo.cz

Kromě pouzdra ukrytého pod teplou bundou vám tak pomohou i speciální dotykové rukavice, Díky nim nemusíte sahat na displej zkřehlými prsty. Jsou to tenké rukavice, takže je při velké zimě můžete mít ukryté po klasickými lyžařskými palčáky.

 

Pomohou i stylusy

Pokud pro vás dotykové rukavice nejsou tou správnou volbou, ale přesto si nechcete neustále sundavat rukavice, abyste mohli odepsat na zprávu, zkuste si pořídit stylus. Kupte si však takový, který se dá připnout na telefon nebo připojit na vaši bundu tak, abyste ho při první příležitosti neztratily.

Zdroj: Etuo.cz

 

Power banka nebo kryty s napájením udrží baterku při životě

Chcete si být jisti, že vás baterka na horách nikdy nezklame? Raději zainvestujte do pořádné power banky nebo dokonce do dobíjecího obalu na mobil. Power banka má tu nevýhodu, že může být relativně těžká. Na druhou stranu jsou i takové, do kterých jdou napojit hned dva mobily. Během přestávky na skialpové túře, tak můžete dobít telefon vy i váš společník/společnice.

Kryt s vlastním napájením není vůbec těžký, jak se někteří lidé domnívají. Naopak tyto kryty jsou čím dál tenčí a měly by udržet telefon v pohotovosti po celý den.

Zdroj: Etuo.cz

Chraňte svůj telefon i na horách a užijte si lyže bez starostí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download