1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Máte nadváhu? Nepodceňujte výběr kvalitní matrace

Stačí pár kilo navíc a bolesti zad už ťukají na dveře. Abyste se jim vyhnuli, potřebujete matraci, která vašim zádům poskytne potřebnou oporu.

Přes den můžete proti bolestem zad bojovat pravidelným cvičením, správným držením těla nebo třeba nošením kvalitní obuvi. V noci ale záleží jen na vaší matraci. Pokud je proleželá a neposkytuje vaší páteři potřebnou oporu, není se čemu divit, že ráno vstáváte rozlámaní.

Zaměřte se na odolnost matrace i roštu

Novou matraci byste neměli vybírat mezi běžnými ale mezi těmi, které nesou označení XXL. XXL matrace jsou vyráběny přímo pro osoby s nadváhou a jsou proto odolnější a stabilnější než běžné matrace.

Když ale říkáme odolnější, nemyslíme tužší. Díky moderním technologiím a elastickým paměťovým pěnám si měkké poležení mohou dopřát i lidé s nějakým tím kilem navíc. O to více ale záleží na jádru matrace a také na roštu.

Pokud totiž bude kvalitní matrace ležet na nestabilním roštu, její vlastnosti nevyniknou naplno. V nejhorším případě se rošt prohne a o podpoře zad nemůže být řeč.

Vyberte si novou matraci od českého výrobce

Kvalitní XXL matrace nabízí například Matrace Matex. Z bohaté nabídky si vyberou milovníci luxusu i chytrých řešení. Vyzkoušejte třeba exkluzivní matraci Curem z elastické líné pěny CuremfoamTM a robustním jádrem ze studené pěny.

Jestli si ale nejste jistí, zda vám bude vybraná tuhost vyhovovat i za měsíc, zkuste chytrou matraci Hypnos. Má dvě ložné plochy, které můžete podle libosti střídat. Díky pevnému jádru ze směsi pěn máte oporu jistou vždy. Nyní si ji navíc můžete pořídit s 20% slevou.

S nákupem na nic nečekejte. K oběma modelům dostanete polštář jako dárek a Matrace Matex mají v nabídce i další XXL matrace. Na mnoho z nich se vztahuje akce 1+1 nebo doprava zdarma.

Související příspěvky

Jak si maximálně užít letní atmosféry? Poškádlete svoje chuťové buňky

majda

Podpora imunitního systému přírodní cestou

redakce

Se zdravotními problémy mohou pomoci CBD produkty

redakce

1 komentář