10.9 C
Prague
26.2.2021

Mytí oken ve výšce svěřte odborníkům. Čištění fasád Brno

Když jsme se loni stěhovali do nového bytu, zdálo se to být jako naprosto perfektní řešení, i díky tomu, že náš nový byt byl po všech směrech dokonalý. Tedy aspoň jsme si to v ten moment mysleli. Máme to tak blízko do centra a i do zaměstnání. Má velké, prostorné místnosti a okna orientovaná na jih, takže přes den spousta světla a slunečních paprsků. Také máme v bytě vysoké stropy. To je na jednu stranu skvělá věc, ale na druhou stranu se to ukázalo jako problém, co se údržby týče. Hlavně mytí velkých a vysokých oken není žádná legrace.

Po pár pokusech, kdy jsme okna zkoušeli mýt sami, tak jsme se pro vlastní klid a bezpečí rozhodli dát raději šanci profesionálům, neboť trpím závratěmi, což při práci na žebříku není zrovna ideální a měl jsem strach i o přítelkyni.

Hledali jsme tedy úklidovou firmu, která by zvládala perfektně, spolehlivě a za přijatelnou cenu mytí oken i v soukromých prostorách a zároveň by jí, lépe řečeno jejím zaměstnancům, nedělalo problém pracovat ve výšce. Naše hledání však několik měsíců neneslo žádné ovoce. Když už jsme našli firmu, která by dosahovala perfektních výsledků co se čistoty oken týče, tak byla moc drahá nebo neflexibilní.

Pak nám soused, který bydlí nad námi, doporučil úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která provádí čištění oken a fasád nejen ve výšce. Tato společnost se prý na poli úklidových prací pohybuje dlouhá léta, tak jsme jí také dali šanci. A nyní rozhodně nelitujeme. Její pracovníci totiž splnili veškerá naše kritéria, či spíš dokonce předčili naše očekávání. Výsledky jimi odvedené práce jsou dokonalé. Flexibilita a spolehlivost jsou u nich na prvním místě. Navíc jsou to opravdu moc milí a vstřícní lidé.

Čištění podlah strojovou metodou, impregnace a voskování podlah v Brně

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje po stavební úklidy a po rekonstrukční úklidy, kdy je potřeba kvalitně odstranit cementové a vápenaté závoje. To je mnohdy nutné provádět i opakovaně, dokud není povrch čistý, bez prachu a zabarvení. Pracovníci firmy čistí vše, co se nachází uvnitř budovy – nábytek, skleněné plochy, okna, výlohy, koberce, aj.

Čištění podlah je realizováno strojovou metodou. Při čištění podlah se používají kvalitní zásadité chemie, které se liší sílou, kterou vynakládají na podlahu. Na určitý druh podlahy je potřeba zvolit správnou chemii. Díky týmu proškolených zaměstnanců firma A SERVIS zajistí, že podlaha nebude nijak znehodnocena. Zásadité chemie jsou použity na druhy podlah jako jsou marmolea, linolea, betonové a lité podlahy, kamenné podlahy, plovoucí podlahy, aj.

Chemii je třeba nechat důkladně působit na nečistoty, které jsou hluboko ve struktuře a spárách. Následně je vše precizně a hloubkově vykartáčováno kotoučovým strojem, který disponuje 40 kilogramovou váhou, a tak vynaloží tlak na podlahu a vykartáčuje nečistoty na povrch. Odtud jsou pak odsáty vysoce výkonným třímotorovým vysavačem. Na kotoučový stroj se používají dva nástavce – držák padů a silonový kartáč. Pokud je váha kotoučového stroje nízká, tak lze na jeho hlavu připevnit ještě 10 – 15 kilogramové závaží.

Na odstranění cementových a vápenatých závojů z podlah se používá i kyselá chemie Kranzle. Ta ale nesmí být použita na podlahy z ušlechtilých materiálů, jelikož by poškodila jejich vzhled. Poté je vhodné voskování podlahy průmyslovým polymerem, který ji po dobu jednoho roku chrání před hlubším znečištěním, poškrábáním, a také funguje protiskluzově.

Odstraňování graffiti, aplikace antigraffiti ochrany, odstraňování plísní a protiplísňový nátěr Brno

Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. se zabývá odstraňováním graffiti a aplikací antigraffiti ochrany, která chrání fasádu budov a objektů. Služba odstraňování graffiti a antigraffiti ochrana je realizována zvláště ve velkých městech na celém území Česka, Slovenska, Rakouska a Německa. I zde má tato firma své pobočky, aby mohla být k dispozici i pro své zahraniční zákazníky.

Při odstraňování graffiti z objektů, na které nebyla aplikována antigraffiti ochrana, jsou zaměstnanci A SERVISU úspěšní z 60 – 90 %. V takových případech se snaží graffiti co nejvíce odstranit a postupují tak, že intenzitu spreje zeslabí na nejnižší možnou míru. Dále pokračují opravou fasády a jejím přemalováním či obnovením. V případě, že je posprejován kamenný podklad, tak zajistí kameníka, který kamennou fasádu zrestauruje. U marmolitu je ten problém, že se barva dostane i do jeho drobné struktury. Pak je nutná jeho výměna.

02 Graffiti_zeď_posprejovaná

Ve velkých městech je mnoho rizikových zón, které nahrávají sprejerům, a kteří v těchto zónách tvoří svá umělecká díla – v blízkosti klubů, hospod, sportovních center, MHD zastávek a parků. Zákazník by měl vědět, že se aplikací antigraffiti ochrany vyhne nenávratným škodám, které sprejeři způsobují a následně drahým opravám.

Antigraffiti ochrana se aplikuje dvěma způsoby – nástřikem a nátěrem. Nátěrem jsou chráněny hladké fasády a je aplikován v 3 – 6 vrstvách. Nástřikem jsou zakonzervovány strukturované a porézní fasády v 6 – 12 vrstvách. Antigraffiti ochrana má životnost 4 – 6 let a po celou dobu její životnosti firma A SERVIS realizuje velmi levný servis odstraňování graffiti. Tento servis mnoho konkurenčních firem neprovádí a navíc tvrdí, že si graffiti, pokud se objeví, zvládnete odstranit sami. Je to ale omyl. Jestliže by se vám graffiti podařilo odstranit, tak budete mít velké štěstí, protože je to velmi složitý proces. I při aplikaci antigraffiti ochrany je třeba odborného zásahu, aby se nepoškodila fasáda.

Pracovníci A SERVISU používají několik druhů odstraňovačů a následně také fasádu myjí vysokotlakým zařízením. V žádném případě se nesmí používat rotační tryska, protože by svojí silou mohla poškodit nejen antigraffiti ochranu, ale také fasádu. Firma A SERVIS nabízí i kvalitní odstranění, likvidaci, čištění a sanaci plísní, řas a mechů z fasád, stěn a zdí. Plísně pracovníci firmy spolehlivě odstraní a napadené plochy dezinfikují i ve výškách. Na kvalitně vyčištěnou fasádu poté aplikují protiplísňový nátěr LSG.

 

Související příspěvky

Zahradní nábytek do deště i na mráz

redakce

Desatero krbových přikázání – znáte je?

redakce

Konečně firma, která ví, jak se chovat ke svým zákazníkům

Veronika

1 komentář