Na Špičáku vylepšují sjezdovky – spustili zasněžování

 

První týden jarních prázdnin se denní návštěvnost pohybuje okolo 1500 lidí. O víkendu testování freestylových snowboardů i lyží

Špičák, Železná Ruda, 9. února 2017.  Čerstvý sníh pro špičácké sjezdovky neobstarala v tomto týdnu příroda, ale technické zasněžování, které areál spustil po nástupu únorového ochlazení. Na sjezdovkách stále leží v průměru 90 centimetrů přírodního sněhu, nově v kombinaci s technickým.

„ V minulých dnech jsme technickým sněhem vylepšili povrch Slalomové (č.3) a Turistické (č.1) sjezdovky a dnes pokračujeme na dvojce U zalomeného. Po víkendové inverzi, kdy sníh zfirnovatěl, jej promícháme s čerstvým technickým prašanem, což pomůže kvalitě sjezdovek,“ prozradil důvod zahájení další etapy zasněžování i přes dostatek původního sněhové pokrývky provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

V areálu jsou také spokojeni s denní návštěvností v prvních pracovních dnech tohoto týdne, kdy byly zahájeny první turnusy jarních prázdnin. Každý den tady lyžovalo okolo 1500 lidí. „ A zase absolutně bez front. Lidé se rozprchnou po dalších vlecích, nevyužívají jen lanovku. Je také znát, že si přijeli hory a lyže ve svém volnu v klidu užít, takže se na svazích zdržují delší čas. Nesjíždí sjezdovky sportovním tempem na jeden zátah,“ dodal, proč se též nemusí na vleky ani chvilku čekat,V.Kasík.

V sobotu i v neděli se tady zdarma testují snowboardy i lyže do volného terénu, takže vyznavači tohoto stylu mají možnost toho využít.

Další aktuální info (včetně záběrů z kamer u rozhledny a nástupu na lanovku): www.spicak.cz.

Ski&Bike Špičák: 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % zasněžováno technickým sněhem. Celkem 5 hlavních: černá – Šance (nejprudší v ČR), červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance,Turistická, Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download