8.5 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Nábytek z masivu do obýváku, ložnice, kuchyně či jinam

Nábytek z masivu se může pyšnit nejen krásou a originalitou, ale také životností, kterou vám nabízí. Například oproti laminu či dřevotřísce, bude mít dubový nábytek vyšší životnost. Je jistě velmi praktický a hodí se jak do tradičního, tak i moderního interiéru. A pokud jste člověk, který chce sobě i své rodině koupit nezávadný a poctivý nábytek, přesně tento bude výhrou. Prohlédněte si nabídku u nábytekzdubu.cz, kde si vybere každý, i ten nejvíce náročný zákazník. A pokud žádný nevyberete lze si jakýkoli kousek, klidně jídelní stůl masiv, nechat zhotovit na zakázku.

Investice pro vás i pro rodinu, která se vyplatí

Komoda masiv dub, jídelní stůl, konferenční stolek, skříň či jiný kus nábytku vyrobený z dubového dřeva, nebude jen obyčejným kusem umístěným v domácnosti, jeho koupí také investujete do budoucnosti a zdraví své rodiny. A proč zrovna zdraví? Protože ve většině případů je nábytek z dřevotřísky a jiných podobných materiálů lepený. A jak jistě víte, lepidla nejsou nikterak prospěšná pro zdraví. A co se týče životnosti, z nábytku se budete moci radovat i za desetiletí. Samozřejmě v případě, že mu poskytnete správnou péči a nebudete jej vystavovat negativním vlivům počasí. I když je známo, že dubový nábytek vlhkosti umí odolávat.

Péče o dubový nábytek

Jídelní stůl masiv dub, stejně jako jiný nábytek z tohoto dřeva, nevyžaduje žádnou speciální péči. Postačí mu, když jej čas od času, s určitou pravidelností, zbavíte prachu, a to pomocí lehce vlhkého hadříku. Pokud nábytek nebude lakovaný, můžete jej jednou za čtvrt roku či později, záleží na vás, ošetřit pomocí lněného oleje či oleje určeného pro tyto kroky. Často se také může používá voskovaný lesk. Navíc oproti smrku či borovici, je poměrně málo pravděpodobné, že byste dubový nábytek poškrábali. A pokud se tak stane, není problém jej pomocí broušení opravit, což jak jistě víte, u dýhovaného nábytku provést nelze.

Související příspěvky

Pět odborných tipů, které vás zavedou na cestu ke správnému výběru digestoře

majda

Kouzelné vločky od MAGMARELAX vám ukáží jarní úklid v jiném světle

majda

Nejprodávanější dřevěná garáž 2018

majda