8.5 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Nábytek z masivu, který skutečně stojí za to

Náš šatník obvykle přetéká nejrůznějšími stylovými a originální kousky, proč tedy stejný komfort nedopřejeme i svému bydlení? I náš byt si zaslouží kvalitně obléknout a nábytek z masivu je přímo haute couture přehlídkového mola stylového interiéru.

Víte, že náš mozek umí při procházení daným prostorem na první pohled poznat, který designový nábytek skutečně stojí za to? V čem tkví to tajemství? Na pomyslný piedestal postaví kvalitní nábytek jeho ergonomický tvar, kvalita použitého materiálu, jasně patrná povrchová struktura nebo nápadité detaily v podobě kování či lakování. Nábytek z masivu boduje už v základu hned ve dvou hodnocených disciplínách, což z něj obvykle udělá jasného vítěze. A nábytek z teaku nebo jiného exotického dřeva navíc dokáže posbírat body i za nápadité zpracování.

 

Dojem postavený na kontrastu

Současné trendy vyznávají především individuálnost. Není proto překvapivé, když se v jedné místnosti potká nábytek po babičce s designovou stoličkou či taburetkou až z dálného východu nebo jiným designovým kouskem. Vizuální síla tohoto spojení spočívá právě v nabízeném kontrastu. Dojem neočekávaného převáží nad vším ostatním a nezřídka dokáže pozorovateli vyrazit dech.

Jednoduchý obývací pokoj může ozvláštnit například stolička netradičního tvaru s průřezy odhalujícími hlubokou strukturu dřeva nebo naopak konferenční stolek v jemných liniích zdůrazňující spíše venkovský až zahradní styl. Kontrast velmi dobře vypadá i přímo na vybavení samotném. Masivní dřevěný nábytek s výraznýma kovovýma nohama vystačí za celou sbírku pokojových dekorací.

Exkluzivní designový nábytek ale v běžných prodejnách nenajdete. Není to ani cílem. Obvykle bývá k dostání jen v omezeném počtu kusů, protože získaný dojem by značně ztratil na síle, kdyby se vyskytoval v každé druhé domácnosti. Stylový dřevěný nábytek nebo třeba nábytek z teaku najdete v e-shopu www.silugo.cz. Je přehledně rozdělený podle místností, kam se nejlépe hodí a zároveň s ním můžete zakoupit i celou řadu originálních dekorací a doplňků, které se skvěle uplatní i jako jedinečný dárek k svátku nebo významnému životnímu jubileu pro vaše nejbližší.

 

 

 

.

Související příspěvky

Piliny nejsou odpad, ale surovina

redakce

Na listí s pořádným pomocníkem

redakce

Saténové povlečení – hřeje nebo chladí?

majda