18.6 C
Prague
24.5.2024
MaxiMagazín

Investice do ojetého vozu se vám vyplatí při prodeji

Každý z nás si chce jednou za čas dopřát koupi nového vozu. Na to většinou musíte prodat ten starý. Autobazary jsou plné vozů k prodeji, takže vysoká cena může kupce odradit. Existuje ale pár jednoduchých triků, jak můžete cenu vozu navýšit a užít si tak mnohem většího zisku. Poradíme vám, co musíte udělat pro lepší cenu ojetého vozu.

Menší opravy vyřešte před prodejem

Většina majitelů vozu se rozhodne, že ho prodá a udělá to okamžitě. Nikdo nechce do starého vozu investovat. To je ale velká chyba. Investice do vozu před prodejem vám hodně pomůže při samotném prodeji. Mnohem lepším postupem je investovat do menších oprav ve chvíli, kdy jsou aktuální. Když je necháte být, protože chcete auto stejně prodat, nevyplatí se vám to.

Všechny škrábance, odřený lak nebo malé prohlubně byste měli nechat opravit okamžitě. Možná to považujete za plýtvání peněz, ale právě tyto nedokonalosti budou překážet při prodeji vašeho vozu. Částka v autobazaru i při samostatném prodeji se hodně sníží, protože bude mít vůz viditelné i neviditelné vady, na které se stejně brzy přijde.

Nezapomeňte svůj vůz důkladně uklidit

Na tohle zaručeně nemyslíte, ale úklid vozu je velmi důležitý a zvýší cenu. Většina autobazarů stejně zaplatí specializovanou firmu, která auto vyčistí. Udělat to můžete sami, čímž si pomůžete, anebo si na to zavolat firmu, jestli na to nemáte čas. V každém případě se konečná částka zvedne minimálně o několik tisíc korun a přitom vám to nemusí stát vůbec nic.

Přiznejte vady, které mohou vadit budoucím majitelům

Nikdy nelžete o skrytých vadách vozu, o kterých víte. Dříve nebo později se na to přijde a nebude to pro vás dobré. Kupec může kvůli tomu odstoupit od smlouvy a stejně budete muset nechat vadu odstranit. Anebo ji alespoň přiznat. Může se ale také stát, že se kupec obrátí na policii a budete z toho mít velké nepříjemnosti. Myslete na to předtím, než se rozhodnete lhát.

Související příspěvky

Nepodceňujte reflexní vesty na silnicích!

redakce

Máte v autě kvalitní koberečky? V zimě jsou zapotřebí!

redakce

Do čeho zabalit zásilky nestandardních rozměrů?

redakce