Nejčastější svatební pověry – kterým věříte vy?

 

Svatba představuje jednu z nejdůležitějších událostí v životě. Není se proto co divit, že s ní souvisí různé tradice a pověry, které mají přinést budoucím novomanželům život plný lásky, štěstí a radosti. Znáte ty nejčastější a víte, proč byste je měli dodržovat?

 

Svatební šaty

Svatební šaty, které u nás nevěsty oblékají, mají nejčastěji bílou barvu. Ta symbolizuje nevinnost, čistotu a vyřešenou minulost. Jejich boom odstartovala v roce 1840 anglická královna Viktorie, která se v nich vdávala. Od té doby toužily všechny nevěsty vypadat jako ona a zůstalo to tak dodneška. Jen hrstka odvážných dam sahá po extravagantnějších barvách.

 

Doplňky

Každá nevěsta musí mít na sobě něco nového, starého, půjčeného a modrého. Nové symbolizuje nový začátek, staré má souvislost s rodinnou tradicí, půjčené představuje naše přátele, které budeme mít vždycky nablízku, a modré značí čistotu a věrnost. Ve všem jiném je však modrá barva zapovězena, značí totiž modřiny – zapomeňte tedy i na šperky s modrým kamenem. Neberte si ani perly, právě ony totiž prý přináší do manželství slzy.

 

Družičky

Podle prastarých pohanských pověstí platilo, že společenské šaty družiček měly mít stejnou barvu a podobný střih jako nevěstina róba. Hlavním úkolem těchto dam totiž bylo zmátnout zlé duchy a odlákat je od nevěsty, kterou by mohly unést. Zajišťovaly tak pro ni štěstí. Dnes se situace změnila, družičky sice mají stále na svatbě své místo, ale fungují spíše jako asistentky a organizátorky – pomáhají nevěstě s oblékáním, s výzdobou, vítají hosty, připínají jim snítky myrty, zkrátka snaží se budoucí novomanželce co nejvíce ulehčit. Také jejich garderoba doznala jistých změn. Dnes mohou obléknout plesové šaty různých barev i střihů.

 

Ženich

Také s vaším nastávajícím je spjata řada pověr. Snad každý ví, že vidí-li vás ve svatebních šatech dřív než u oltáře, přináší to smůlu. Naopak to ale neplatí, takže klidně můžete dohlédnout na to, jestli si správně uvázal kravatu. Pohlídejte si však, aby se nerozhodl vyměnit ji za motýlka. To by totiž hrozilo, že by vám váš drahý uletěl nebo byl v manželství přelétavý. Tak tento drobný detail raději nepodceňte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download