12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Nepotřebujete stylistu, abyste vypadaly lépe

Pojďte se podívat na tři tipy, co udělat, abyste se dostaly do formy a změnily svůj vzhled k lepšímu. Změnit potřebujete svůj jídelníček, šatník i interiér.

A opět stejná rada – začněte se zdravě stravovat

Bez toto to skutečně nepůjde. Nemusí to být však nijak úmorné a rozhodně vás nikdo nevybízí k tomu, abyste držely nějaké drastické diety, či se živily instantními dietami. Takže co s tím?

Máte neustále hlad a na něco chuť? Popíjejte během dne smoothie. Pozor, jeho kalorická hodnota nemusí být při použití ovoce vůbec nízká. Nezapomeňme proto do něj přidávat i zeleninu.

Pořád máte v hlavě rady, že se po šesté hodině večer nejí? Nemusíte být na sebe tak přísné, obvykle pak dostaneme hlad a nacpeme se před spánkem něčím nezdravým. Vždyť kdo by vydržel nejíst od šesti večer třeba až do půlnoci? Nastudujte si tipy na zdravou večeři a snažte se pouze dodržet, abyste nejedly dvě hodiny před spaním.

Vyzkoušejte se stravovat formu tzv. přerušovaného půstu. Co to znamená? Zapomeňte na starý model – 5 porcí jídla denně. Jezte v režimu 14 hodin půstu, 10 hodin jídla. Takže pokud chodíte spát ve 24:00, nejezte od 22:00 až do 12:00 následujícího dne. Pak se můžete najíst na oběd a následně si dát večeři. Odborníci dnes tvrdí, že skutečně stačí dvě jídla denně. Pokud vám však tento model nevyhovuje, můžete se třeba v 7:00 nasnídat, a pak jíst až v 17:00.

Změňte radikálně svůj šatník

Přistupte ke svému šatníku zcela radikálně. Prostě vyhoďte vše, co nenosíte, do čeho se nevejdete a čím jste si není jista. Odložte vše do krabic a dejte stranou. Nebojte se dokonce zainvestovat do nového šatníku. Než si ale zase nakoupit věci, které nebudeme mít s čím kombinovat, lepší je se soustředit na kvalitnější basic šatník. Až ten pak doplňte nějakými těmi kousky navíc.

Základem je dobře padnoucí podprsenka. Ta nevhodná umí deformovat postavu a shodit celý náš vzhled. Podívejte se na blog o módě a zapřemýšlejte, co by zrovna vám slušelo. Klidně přejděte od kalhot k šatům, nebo od halenek k sportovnějším tričkům. Taková změna umí být svěží a omlazuje.

Dobře se podívejte rovněž na své módní doplňky. Kvalitní kabelka rychle změní image, cross body omladí. Stejně tak jako výměna lodiček za fashion tenisky.

Začněte milovat péči o sebe

Mnohé z žen nemají nejen čas, ale ani prostor na péči o sebe. Zkuste si dát do ložnice toaletní stolek a více začít před spaním dbát o svoji pleť. Určitě si doma udělejte místo na cvičení. Nepotřebujete žádné stroje, ale prostor. Pokud se nemáte doma kde protáhnout, žádné cvičební pomůcky tohle nevyřeší.

Oplatí se popřemýšlet i o zvětšení koupelny. Právě ta je často místem, kde o sebe máme nejvíce prostoru pečovat. Ve vaně je péče pohodlnější, nevejde se vám přece jen do koupelny? Hodí se mít si kde v koupelně sednout, třeba se i u péče na něco kouknout na tabletu. Vždyť mnoho kosmetických přípravků je nutné nechat nějakou dobu působit, tak ať se u toho nenudíme.

Související příspěvky

Trápí vás bradavice? Nechte si je odstranit

redakce

Žít zdravěji aneb jak konečně splnit novoroční předsevzetí

majda

Zdravý styl života je dnes trendy

majda