8.5 C
Prague
2.3.2024
MaxiMagazín

Nevíte, jaký nábytek do ložnice? Vsaďte na klasický český styl!

Vybíráte nový nábytek do ložnice a stále se nemůžete rozhodnout, jaký design této místnosti dáte? Přemýšlíte nad italským, anglickým nebo dokonce nad některými exotickými druhy nábytku? Samozřejmě konečná volba je jen na vás, ale zkusili jste se již poohlédnout po tradičním českém nábytku? I český nábytek má svou charakteristickou podobu, která je velmi elegantní a zejména do ložnic bývá tím pravým řešením. Jakou charakteristiku vlastně má klasický český nábytek?

Využití masivního dřeva, kvalitního kování a jednoduchá elegance

Český stylový nábytek má hned několik charakteristických znaků, které jsou typické jen pro něj. Jedná se především o využití masivního dřeva. Tradiční český nábytek není vyráběn ze dřevotřískových desek, ale z masivního dřeva – nejčastěji smrku, buku a borovice. Tyto dřeviny jsou u nás nejrozšířenější, a proto jsou také používány k výrobě českého nábytku. Další charakteristickou známkou českého nábytku je využití kvalitního kování. A jak vypadá jeho vzhled? Jedním slovním spojením by se tradiční vzhled českého nábytku dal charakterizovat jako přirozená elegance.

cs1

Jak si přirozenou eleganci představit?

Co si vlastně představit pod pojmem přirozená elegance? Nečekejte žádné zbytečné designové detaily na nábytku, variace několika barev nebo kroucené části. Český nábytek má svůj původ v naší minulosti. Jeho hlavní předností je přirozená čistota a elegance, přiznaná struktura dřeva a přírodní odstíny laku. A jak si nábytek nejlépe představit? Stačí se podívat třeba na české chaty a chalupy. Právě stylový nábytek venkovský selský je pro český nábytek charakteristický.

I u nás najdeme specializované prodejce

Je pravdou, že většina prodejců nábytku na našem trhu má ve své nabídce nábytek od zahraničních výrobců. Český nábytek příliš často v nabídce nenajdeme, ačkoliv je po něm v současnosti zvýšená poptávka. Masivní selský nábytek se skvěle hodí do ložnic, kde je schopen naladit uklidňující a pohodovou atmosféru, při které se bude skvěle usínat. Stále se dají najít prodejci, kteří mají ve své nabídce kvalitní nábytek od českých výrobců. Například společnost AV Interiéry.

cs2

Kompletní nabídku kvalitního českého nábytku můžete najít přímo na www.avinterieryshop.cz.

Související příspěvky

Demineralizovaná voda na mytí oken, panelů i žaluzií

redakce

Masivní minimalismus; aneb krása v jednoduchosti

redakce

Zařizujete interiér? Domov dělají detaily

majda