21.3 C
Prague
31.5.2023
MaxiMagazín

Nezateplený strop rodinného domu vám bude vadit více v létě, než v zimě

Starší rodinné domy mají hned několik vlastností, které by se rozhodně vyplatilo vylepšit. Asi nejvíce se v současnosti mluví o tepelně-izolačních vlastnostech domů, které nejsou na nejvyšší úrovni. My se dnes na jeden tento druh izolace zaměříme. Konkrétně se bude jednat o zateplení stropů a půdních prostor. Nezateplené stropy rodinných domů přináší mnoho nevýhod. Více vás budou omezovat v létě, než v zimě.

 

V létě dochází k výraznému přehřívání interiéru

Intenzita slunečního záření v letním období je velmi vysoká a největší množství slunečních paprsků dopadá pochopitelně na střechu. Nezáleží na tom, zda je střecha z betonových tašek, plechu, šindele nebo jiného druhu pokrývky, vždy se rozehřívá na obrovské teploty. Teplo se logicky kumuluje v půdních prostorách, a pokud není zateplená podlaha na půdě, tak putuje dále do domu. V celém interiéru jsou díky tomu vysoké teploty a v horkých letních dnech je tato skutečnost velmi nepříjemná.

 

Nezateplený strop v zimě pozná vaše peněženka

Pokud není provedeno zateplení stropů a půd, tak to výrazně pocítíte i v zimním období. Ne na těle, protože topení se postará o to, aby v interiéru byla vždy požadovaná teplota, ale pozná to vaše peněženka. Teplý vzduch totiž podle základních fyzikálních zákonů stoupá vzhůru ke stropu. Pokud nejsou stropy zateplené, putuje dál téměř bez zastavení. Na udržení teplé místnosti je tedy zapotřebí vyprodukovat mnohem více tepla. Zateplené stropy udrží teplo v interiéru a ušetřené peníze můžete investovat třeba na dovolenou.


Za 3 hodiny je po starostech

Moderní technologie zateplení stropů umožňují velmi rychlé zvládnutí procesu zateplení a navíc s dokonalým výsledkem. Například foukaná izolace Magmarelax je jedním z nejlepších produktů na trhu. Na ploše o velikosti 100m2 vytvoří izolace souvislou a neprostupnou vrstvu materiálu, který okamžitě brání teplu proniknout dovnitř nebo unikat ven. Záleží na roční době.

Detailní informace o tomto systému najdete na www.magmarelax.cz.

Související příspěvky

Kuchyně bez moderního svítidla neupoutá

Veronika

Nejtěžší část při nákupu pohovky je její objevení, víte kde hledat?

majda

Sklon skla zimních zahrad a větrání

majda

1 komentář