Pojmy z oblasti tepelné energetiky, které se mohou hodit i doma

 

Možná se připravujete na instalaci nového vytápěcího systému. Pokud chcete mít vše pod kontrolou, nebude od věci seznámit se některými důležitými, leč pro mnohé cize znějícími pojmy.

 

Ekvitermní regulace

Ekvitermní regulace slouží k ovládání chytrého systému vytápění a v současnosti se dá bez potíží ovládat mobilním telefonem nebo počítačem. Podstatná u ekvitermní regulace je jak schopnost řídit a regulovat topné médium, tak také úspora.

 

Typy ventilů

Důležitými komponenty každého topného systému jsou různé typy venitlů. Dle toho, kolik mají jednotlivých vývodů, rozlišujeme trojcestné ventily, dvoucestné ventily, ale také čtyřcestné ventily.

K upouštění přebytečného vzduchu z topení je možné použít automatický odvzdušňovací ventil, tedy moderní zařízení, které pracuje na principu plováku, který v závislosti na hladině vody otevře ventil. Plusy automatických odvzdušňovacích ventilů spočívají v tom, že výborně fungují i ve znečištěných procesech, dají se snadno čistit, skvěle odvzdušňují, ušetří vám spoustu práce. Za zmínku pak nepochybně stojí i ventil pro expanzní nádoby.

 

Směšovací ventily

Další z nezbytných částí chytrých vytápěcích systémů jsou směšovací ventily. Zajímavý je například termostatický směšovací ventil, který je určený k regulaci teploty vody pro sprchy a umyvadla. Zabrání opaření, ale také vzniku některých nepříjemných bakterií.

 

Digitální manometr

Digitální manometry jsou měřicími přístroji, jejichž hlavní funkcí je měření tlaku. Značné oblibě se dnes těší digitální manometr diferenční, se kterým je možné dobře kontrolovat také tah v komíně u klasických kotlů. Digitální manometr je vhodný rovněž k tlakovým zkouškám potrubí.

 

Analyzátor spalin

Analyzátor spalin splňuje rovněž vysoké nároky na modernost a skvělou funkčnost. Je vhodný například pro seřízení různých kondenzačních nádob, dokáže měřit hodnoty plynů, například je to O2, oxid uhelnatý a oxid uhličitý.

Další přístroje současných topných systémů:

  • Tahoměry
  • Termopohony
  • Hladinoměry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download