17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Odhalte super triky super marketů

Není žádným tajemstvím, že cílem každého obchodu je vydělat. Znáte fígle velkých supermarketů a víte, jak jim čelit? Buďte o krok před nimi.

  1. S námi budete zdraví

Přemýšleli jste někdy, proč většinou první věc, na kterou narazíte je zelenina a ovoce? Módní trend stále velí, že jídlo se točí především kolem našeho těla a hubnutí. Navíc barevnost zeleniny v nás rozrezonuje pocit vitality a toho, že jsme tady určitě správně. Tady jim záleží na nás záleží, tady chtějí, abychom byli zdraví a v pořádku.

  1. Potraviny ve výši očí

Když projíždíte vozíkem kolem polic, díváte se přirozeně rovně, nebo malinko dolů. Nikdy ne úplně nahoru či k zemi, a toho právě moudří markeťáci využívají a do vašeho přirozeného úhlu dají ty potraviny, které potřebují buď prodat, ty co znáte z reklamy, nebo cenově vyšší kategorie. Přitom byste třeba to stejné pořídili levněji jen o poličku výše.

  1. Úzké regály a plné uličky

Že vás taky rozčiluje neustále vyhýbání ostatním návštěvníkům či narážení do rohů palet plných zboží do té míry, že chcete rychle nakoupit a hurá pryč? Jenže efekt má bohužel tento psychologický tah úplně opačný! Díky davu a přeplněnému místu musíte se svým vozíkem jet pomalu, tak se rozhlížet a často vám zrak padne na potraviny, které jste ani původně koupit nechtěli. Nicméně již leží ve vašem nákupním vozíku.

  1. Pečivo

Rohlíky i chleba naleznete zase v půlce supermarketů, mnohdy až na jejich konci. Proč tomu tak je? Odpověď je jednoduchá, přišli jste si rychle doplnit pečivo do prázdného svačinového boxu? Pokud projdete ještě kolem ledniček, ovoce a sladkostí, je vysoká pravděpodobnost, že obchod neopustíte pouze s jednou položkou a „uděláte si radost“ více dalšími drobnostmi, které ale původně vůbec nebyly v plánu.

 

Jak se proti těmto nástrahám bránit?

  1. Nechoďte do obchodů jen tak z nudy, nikdy neodejdete s prázdnou
  2. Pište si postupně seznam do sešitu či alespoň na papírek, co skutečně potřebujete a toho se držte
  3. Neberte zboží jen proto, že je v akci
  4. Nakupujte jen maximálně na týden dopředu a dle toho, co skutečně spotřebujete
  5. Dejte si do peněženky jen určitý obnos
  6. Buďte uvědomělí k životnímu prostředí – pořiďte si vlastní bavlněné sáčky, tašky či batoh namísto plastových jednorázových tašek.

 

A teď vás už fígle velkoprodejců nedostanou!

Související příspěvky

7 způsobů, jak si zpříjemnit vstávání

redakce

Jak na dárky v podobě alkoholu?

redakce

S tou správnou technikou bude úklid hračka

redakce