12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Jak poznat vhodné batohy pro studenty?

Nový školní rok už pomalu klepe na dveře a vypadá to, že na rozdíl od těch dvou nedávných nebude tento přerušován. To znamená, že většina mládeže bude muset zase každý všední den klusat do školy. K tomu, aby se dětem studijně dařilo, mohou trochu překvapivě pomoci i batohy.

Batohy pro studenty by měly být lehké

Zdá se to jako nesmysl. Jak by mohla školní brašna ovlivnit výsledky studia? Přímo samozřejmě ne. Pokud však bude mít dítě špatnou tašku, s postupem času se u něj začnou vytvářet různé svalové dysbalance, které mohou vést k bolestem páteře, hlavy a také nespavosti. A nespavost je pak přímou cestou ke špatnému soustředění na cokoliv, tedy i na učivo.

Je tak potřeba, aby batohy pro studenty byly dostatečně kvalitní a splňovaly všechny potřebné normy. Hlavně normu ŠSN 79 6506, která se zabývá maximální hmotností školní brašny. Pro první stupeň je maximum 1,2 kg, pro druhý 1,4 kg. Děti však často nosí na zádech mnohem těžší břemena, která jim pak deformují páteř. Když je navíc nenosí správně, problémy se tím výrazně urychlují.

Vybírejte pouze ergonomické batohy pro studenty

Důležitá je nejen hmotnost, ale i ergonomie. Je podstatné, aby kvalitní batohy pro studenty byly při nošení pohodlné, nicméně zároveň nenutily žáky muset chodit nepřirozeně a tím si škodit.

Už na první pohled se dají poznat nehodící se produkty. Tašky a batohy, co nejsou pro děti vhodné, nemají hlavně vyztužená záda a nefungují z této strany jako opora, což je samozřejmě nezdravé.

Designové batohy pro studenty

Pochopitelně, že soustředit se hlavně na technickou kvalitu je u batohů pro studenty prvořadé, ale není možné zapomínat ani na design a obecně na vzhled výrobku.

Nechat tak dítě vybrat si batoh, který se mu líbí, je naprosto stěžejní. Konec konců, nikdo nechce po městě, notabene ve škole před kamarády, nosit něco, co se mu moc nelíbí.

Související příspěvky

Inspirace na dárky ke Dni matek!

redakce

Rakovina prsu – nejmladším obětem je sotva dvacet let!

redakce

Zanzibar vám splní sen o exotické pohádkové dovolené

redakce