Pět odborných tipů, které vás zavedou na cestu ke správnému výběru digestoře

 

Kuchyň je tepajícím srdcem celé domácnosti a bez digestoře je jako hrnec bez dobře padnoucí poklice, prostě se tento prostor nikdy nestane natolik komfortním, jak se od něj očekává. Mimořádně kvalitní odsavače par eliminují veškeré nežádoucí výpary a pachy vycházející z tvorby kulinářských skvostů.

Tím se snižuje i výskyt případných plísní, které mají za vinu bezpočet zdravotních komplikací. Na trhu pak existuje obrovský počet tipů digestoří, takže pro koncového klienta je pak těžké vystopovat ty správné. Cena digestoře rozhodně není žádným měřítkem, dají se koupit drahé a svým výkonem slabší, než kvalitní značkové odsavače za nižší cenu.

Nejpodstatnějším úkolem volby dobré digestoře je bezesporu odsávání pachů a vlhkosti z vašeho kuchyňského prostoru. Ideální odsavač par pohlcuje také mastnotu, která při vaření spolu s nežádoucími kuchyňskými výpary uniká přímo z hrnců a ulpívají na zdech, nábytku, záclonách i podlaze. Po několika měsících poznáte, že je vaše kuchyň na první pohled nehygienická a nečistá. Chtějte po své kuchyni více a dopřejte jí maximální péči. Už za několik málo tisíc se le zbavit velkého množství potíží. Pokud vás tedy trápí lepkavé povrchy stěn, spotřebičů a skříněk či nežádoucí vlhkost, která způsobuje plísně, je čas se poohlédnout po vhodném tipu digestoře. Jak ale vybrat tu správnou, když se v problematice vůbec nevyznáte?

 

1. Zaměřte se na vhodnou variantu odsávání

Současné moderní digestoře dnes již umožňuje nejen odtah nežádoucí páry mimo váš obytný prostor, ale také recirkulaci vzduchu v interiéru. Odsavače s funkcí recirkulace (čištění vzduchu přes kvalitní filtr) se využívají hlavně v prostorách bytových a také panelových domů bez možností vyvedení páry ven ze stavebního objektu. Naopak při pohledu na odtahové digestoře umístíme tam, kde se nachází komín, ventilační šachta nebo odtahové potrubí je.

 

2. Zaměřte se na druh digestoře

* Nejvyhledávanějším typem jsou bezesporu tzv. komínové digestoře, které patří k nejčastěji kupovaným. Jsou označovány za prioritní designově působící digestoře, které svým vzhledem dokážou určit koncový styl celého konceptu. Už dávno neplatí, že se hodí jen do rozlehlých místností. Např. typ značky MORA OV 680 G v elegantním provedení černo-nerezovém provedení, snadno nainstalujete i do menších prostor. Díky zkosené přední části s důmyslně řešeným prostorem pro hlavu, digestoř zajišťuje bezproblémovou práci pod ní. Okouzlí vás především moderní dotykové ovládání s řadou mnoha užitečných funkcí, jako je např. extra funkce 24 h. Tato jedinečná funkce se stará o automatické čištění vzduchu v místnosti po dobu 5 minut, třeba každou hodinu. Což se hodí obzvláště když plánujete na delší dobu odcestovat pryč. Máte-li velkou kuchyň nebojte se prostorově vyjádřit a pořídit si výkonnou a velkou digestoř, která zajistí optimální cirkulaci vzduchu v místnosti. Skvělým příkladem velké, ale elegantně řešené komínové digestoře je model označený OV 880 G, který bezpochyby moderní prostory zcela ozvláštní. Podobně jako předešlý typ vyniká svým designem zkosené stěny, výkonem 607 m³/h či mnoha inteligentními funkcemi.

* Vaříte-li rádi v prostoru určitě si pak prozkoumejte typ tzv. ostrůvkové digestoře. Ta se umisťuje ihned nad varný ostrůvek v místnosti a jednoznačně bude výrazným ozdobným prvkem uprostřed vaší krásné kuchyně. Okouzlit by vás mohla například naše ostrůvková digestoř označená MORA OO 463 X s protáhlým tvarem a možností, programování délky odsávání s praktickou funkcí, která má název TIMER. Umožňuje odtah i vnitřní efektivní cirkulaci vzduchu a pořádkumilovné duše jistě potěší možnost disponovat kovovými tukovými filtry v myčce a tím udržovat odsavač v naprosto perfektní kondici.

* Kuchyně v menším prostorovém provedení nacházejí pomocnou ruku v podstavné digestoři, ta se totiž instaluje pod jednu z kuchyňských skříněk a ušetří vám obrovské množství místa, které je pro takové majitele bytu k nezaplacení. Odsavač par modelového označení MORA OP 622 X vám nabízí hojný počet druhů odtahu. Můžete ho použít variabilně se zadním odtahem nebo horním odtahem a celkem 2 motory zajišťují opravdu silný výkon. Tento druh sice není tak výkonný jako výše zmíněné odsavače par, ale menší nebo střední kuchyni její výkon pak postačí.

* Patříte-li k minimalistům, jistě vás nadchne typ tzv. vestavné digestoře, za zmínku stojí model s označením MORA OT 911 X, který dokáže splynout s kuchyňskou skříňkou a je tedy na první pohled skoro neviditelný, čímž působí nerušivě do již přednastaveného konceptu, který nechcete měnit.

 

3. Jak určíte výkon digestoře

V této oblasti volby platí jednoduché pravidlo – čím větší máte kuchyň, tím větší by měl být i výkon digestoře. Odsavače par by měla být schopná během jediné hodiny obměnit vzduch v úplně celé místnosti až 5x či 6x. Výkon adekvátního spotřebiče právě pro vaši kuchyň pak spočítáte opravdu jednoduše a to přiloženým vzorečkem: celková délka jedné strany místnosti x délka druhé strany místnosti x výška místnosti x násobek výměny vzduchu za hodinu (tedy 5x).

4. Hlučnost digestoře hraje důležitou roli

Mezi úplně nejtišší odsavače par řadíme bezesporu ty odsávací komínové. Neumožňuje-li vám ale prostorová dispozice vaší kuchyně odtah, spokojit se budete muset i s více hlučnější variantou.Tato celkem přijatelná hlučnost se pak označuje zkratkou dBA a čím nižší dBA je, tím je samozřejmě odsavač par tišší a komfortnější.

 

5. Investice do digestoře se rozhodně vyplatí

Podstavné a vestavné digestoře lze pořídit za přijatelnou částku 2000 Kč, dražší jsou pak všechny zbylé varianty, které se s ohledem na jejich výkon dají pořídit od cca 6000 Kč. Samozřejmě, že si lze dopřát i lukrativní designové odsavače par, které vás přijdou i na několik desítek tisíc – to však záleží na každém zájemci zvlášť a jsou určené spíše pro náročnou klientelu.

Pokud si nejste stále jisti vlastním výběrem té správné digestoře pro svou kuchyň, určitě vyhledejte odbornou radu u zkušených prodejců odsavačů par MORA, kteří vám vždy rádi a ochotně pomohou a poukážou na ideální typ digestoře právě pro vás.

MORA. Plná života od 1825. Více www.mora.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download