8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Pohodlné a romantické spaní… Zní vám to nádherně? Poradíme, jak vybrat manželskou postel!

Za studentských let vám možná stačilo starší jednolůžko, nebo dokonce obyčejná palanda, časem se ovšem nároky zvyšují – zvláště pak, jste-li najednou dva. A je to tak správně! Pohodlná, oku lahodící postel dostatečných rozměrů je základem pro pohodlné spaní i další příjemné způsoby odpočinku.

Myslete na své zdraví

Budete-li dbát na zdravé spaní nyní, vaše tělo vám za pár desítek let poděkuje. Problémy se zády, krční a bederní páteří ostatně kvůli sedavému způsobu života a práce za počítačem postihují čím dál mladší a mladší jedince. Jaké předpoklady by tedy měla mít postel, ze které vás ráno nebude nic bolet? Musí být stabilní, ergonomicky koncipovaná a vyrobená z kvalitních, zdravotně nezávadných materiálů. Pozornost věnujte především roštu, který je dále nutné doplnit o vhodnou matraci.

Největší vliv na kvalitu spánku má matrace

Je to skutečně tak, nevhodně zvolená matrace může za většinu ranních bolístek i závažnějších problémů. Na tuhost matrace má každý své vlastní nároky, velkou roli hraje také vaše hmotnost. Trendem současné doby jsou taštičkové matrace, vyrobené z jednotlivých pružin, které mají několik různých zón tvrdosti a jsou ideální pro vaše záda. Samozřejmě lze zakoupit přímo speciální zdravotní matrace – ty představují sázku na jistotu. Při pořizování matrace do manželské postele si musíte položit ještě jednu specifickou otázku: jednu společnou matraci, nebo dvě samostatné? V poslední době se právě kvůli odlišným váhám a preferencím spáčů od dřívějšího trendu sdílené matrace upouští.

David, nebo Goliáš?

Názory na velikost postele se různí, obecně však lze říct, že byste měli při výběru zohlednit dvě hlediska: vaše spací preference a velikost pokoje. Není nic horšího než příliš malá postel pro dva, a to i když se rádi tulí. K pohodlnému spánku potřebují dva lidé cca 180 cm na šířku, na délku by pak postel měla měřit o 30 cm více než ten vyšší z vás. Pokud ale pořídíte postel jako na zámek do panelákového bytu, pokoj bude vypadat stísněně a vaše lůžko zase nepatřičně. Navíc se vám nikam nevejdou nezbytné skříně či noční stolek. Chytře vybraná postel vám přitom může pomoci nějaké místo ušetřit! Pořídíte-li si model s velkým úložným prostorem, budete mít kam uskladnit nejen peřiny, ale třeba i sezónní oblečení, které aktuálně nepoužíváte. Jinou alternativou je patrová postel, jejímž prostřednictvím dodáte místnosti nový rozměr.

Nesmrtelné dřevo

Na absolutním vrcholu v oblasti bytového designu se dlouhodobě drží masivní dřevo. Není se čemu divit, vždyť tento luxusní materiál prověřila celá staletí – a často také staletí přetrvá! Manželské postele z masivu mají dostatečnou stabilitu a nabízejí perfektní oporu těla. Perfektní volbou jsou i z hlediska designu, protože je lze sladit snad s jakýmkoliv stylem místnosti. Hodí se jak do moderní minimalistické ložnice, tak do rustikálně laděné domácnosti. Zdravotně je masivní dřevo naprosto nezávadné, takže nebude dráždit alergiky a astmatiky. Přirozeně se jedná o materiál, který není úplně nejlevnější, na mnoha e-shopech se vám však nejen v předvánoční akci může podařit ulovit výhodný kousek, s nímž budete zcela spokojeni.

A co design?

U postelí se designéři rádi realizují především na jejím čelu. Někteří preferují celodřevěné postele, jiní zase upřednostňují čela z umělecky zpracovaného kovu, výjimkou ovšem není ani sklo. Do módy přichází i americký typ postelí, jejichž čela bývají měkká a polstrovaná, což má při spánku také své výhody. Stylové manželské postele za rozumnou cenu a obrovský výběr matrací i doplňků nabízí společnost Nábytek-Elegance.cz – najděte si tu vaši!

Související příspěvky

Velké změny teplot nahrávají onemocněním i v létě

redakce

Foukněte si do škvír a mějte nohy v teple

redakce

Trénovat doma má smysl

redakce

1 komentář