4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Pomocí bylinek ke krásnějším vlasům

V dnešní době skoro každá domácnost pěstuje bylinky. Je to jako módní vlna. Není se čemu divit. Bylinky krásně voní, vypadají nádherně jak na záhonku, tak na okenním parapetu a navíc se s nimi dají dělat zázraky v kuchyni. Jídlo s bylinkami je daleko chutnější.

Jenže nemusíte používat bylinky jen při vaření. Mohou vám pomáhat při péči o pokožku i vlasy. Takže pokud máte doma bylinkový záhonek, můžete si s nimi pomoci ke krásnějším a zdravějším vlasům.

U mě jsou nejoblíbenější bylinkové nálevy. Jsou jednoduché na přípravu a velmi dobře na vlasy působí. Máme velký výběr bylinek, takže ať máte vlasy mastné, nebo suché, lámavé, nebo roztřepené, stačí si vybrat tu správnou.

Nejlepší je udělat si nálevu více a používat ho pravidelně třeba měsíc, potom jsou účinky bylinek hezky vidět. Vlasy jsou zdravější a voňavější. Můžete použit jednu bylinku, nebo je skombinovat.

 

Přehled bylinek a jejich účinku:

Heřmánek – květy heřmánků jsou výborné na mastné vlasy. Heřmánek zpevňuje a mírně zesvětluje vlasy. Vezmeme 100g květů a zalejeme 0,5 l vroucí vody. Necháme alespoň 10 minut louhovat a poté scedíme. Opět použijeme na opláchnutí vlasů.

Kopřiva – je vynikajícím prostředkem na péči o vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává jim jemnost. Navíc zabraňuje vypadávání vlasů a je výborná proti lupům. Uděláme silný odvar, necháme vyluhovat a vychladit. Použijeme na omytí vlasů a pokožky.

Lopuch kořen – má výborné účinky proti lupům. Pomáhá při vypadávání vlasů, posiluje jejich růst. Odvar vyrobíme ze 2 lžíc nasekaného kořene, přelijem 0,5 l vaříme 5 minut poté scedíme.

Máta – příznivě působí proti svědění pokožky hlavy, působí protizánětlivě. Já ji většinou používám v kombinaci s jinými bylinkami pro její vůni. Vlasy oživí a provoní.

Rozmarýn – podporuje růst vlasů, je výborný na mastné vlasy. Pozor po použití vlasy tmavnou. Odvar se vyrobíme ze 4 lžíček listů, zalejeme vroucí vodou a necháme vyluhovat v zakryté nádobě. Poté přecedíme přes plátýnko.

Levandule– používá se pro oživení lesku vlasů a samozřejmě pro její vůni. Vezmeme 2 lžíce květu a zalijeme 0,5 l vařící vody, necháme vyluhovat v nádobě s pokličkou a scedíme přes plátýnko.

Petržel kadeřavá – podporuje růst vlasů. Stačí natrhat listy a přelít je vařící vodou, nechat vyluhovat pod pokličkou.

 

Bylinek je daleko víc, já představila ty nejznámější, které všichni známe a používáme. Není potřeba utrácet peníze za drahé kosmetické přípravky, stačí si pěstovat bylinky a naučit se je používat.

Související příspěvky

Dámské náhrdelníky

redakce

Nejoblíbenější materiály u spodního prádla jsou ty přírodní

redakce

Jaké prodloužení zvolit?

majda

1 komentář