4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Jaké zvířátko pořídit pro děti

Blíží se vysvědčení a většina nás, rodičů, chce odměnit své ratolesti za snahu, kterou celý školní rok projevovali. Ne každé dítě má krásné vysvědčení, ale hlavně ty menší, by jsme měli pochválit, hlavně za snahu. Dobrá je i pozitivní motivace našich potomků. Alespoň u nás doma to dost zabírá.

Většina dětí touží po zvířátku. Chce mít svého vlastního kamaráda a je jedno, jestli touží po pejskovi, kočičce, morčátku, nebo třeba po myšce. Děti si nedokáží představit, kolik starostí s takovým kamarádem je. Musíte mu zajistit kvalitní stravu, veterinární ošetření, dostatek pohybu a kontakt s okolím.

Malé děti nejsou schopné zajistit veškerou péči o svého zvířecího kamaráda. Proto veškerá zodpovědnost padá na rodiče. Je dobré si dopředu promyslet, kolik péče a pozornosti jsem schopni zvířeti poskytnout a podle toho vybrat to správné. Navíc nejde jen o pořizovací cenu zvířete. Krmení, veterinář, podestýlky, všechno něco stojí a my musíme počítat, abychom to zvládli.

guinea-pig-792532_640

Poslední dobou jsou velmi oblíbenými domácími společníky králíci. Pro děti jsou snadno uchopitelní, dá se s nimi mazlit, a nejsou nároční na krmení a péči. Dají se i do určité míry vycvičit. Hodně podobné je to i s morčaty. Jsou to dobří kamarádi pro děti a chov není náročný. Dobré je pořizovat zvířata alespoň dvě. Zabaví se z větší časti sami a nejsou tolik závislí na vaší pozornosti.

Křečci. Jsou malí a nenároční. Je opět dobré pořídit dva najednou. Jinak vyžadují opravdu hodně pozornosti. V některých zemích je dokonce zákaz chovat hlodavce samotné. Pro malé děti je těžší s nimi manipulovat, protože jsou opravdu maličcí.

Pokud chcete, trochu vybočovat pořiďte si fretku. Je dobré si zjistit, z jakého prostředí fretka pochází, hlavně pokud ji chcete jako společníka pro děti. Některé nesocializované fretky dokáží hezky kousnout. Není špatné si pořídit zvířátko z útulku, zkušené ošetřovatelky vám určitě poradí, která je vhodná na mazlení a pomohou i s chovem.

Oblíbení jsou pejsci. Máme velké množství ras a každá má své specifikum. Musíte počítat s tím, že pes potřebuje pohyb. Dlouhé procházky jsou samozřejmostí k pohodě psa. Pes musí být ovladatelný, musíte ho vycvičit, alespoň základní povely. Není nic horšího, než když se pán bojí vlastního psa. Krmení pro psi je taky potřeba vybírat podle věku a velikosti psa, a rozhodně se nejedná o levnou záležitost.

Kočka je nezávislý kamarád. Kupovat budete nejen krmivo, ale pokud budete mít kočku doma i stelivo. Navíc pokud nehodláte kočky chovat, budete potřebovat zaplatit kastraci.

Papoušci. Další velmi oblíbení domácí mazlíčci. Máme opět velkou řadu možností od klasické nenáročné andulky, až po velké papoušky. Jedno je společné, potřebují spoustu naší pozornosti. Navíc jsou většinou dost hluční. Pořizovací cena kvalitní klece taky není úplně malá.

Zvířátek je opravdu hodně, tyhle jsou ty nejoblíbenější pro děti. Vždy je třeba si vše řádně promyslet. Není potřeba zásobovat útulky dalšími nechtěnými mazlíčky.

Související příspěvky

Romantickému pobytu žádná neodolá! Kam vyrazit?

Veronika

Hračky pro dospělé vám osvěží podzimní večery

redakce

Konec roku 2016 na Špičáku: Světlušky pro děti na lyžích, pochodně (zatím) na botách

majda