4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Kožené dolarovky jsou skvělým dárkem pro muže

Co darovat příteli, manželovi, bratrovi nebo tatínkovi? Pokud nemáte žádný parádní originální nápad, vsaďte na klasiku – darujte peněženku. Nemáme teď na mysli jen tak ledajakou peněženku, nýbrž dolarovku. Tu si zamiluje téměř každý muž.

Ženy si potrpí na velké peněženky. Nosí v nich všechno od fotek svých dětí přes staré jízdenky na vlak až po desítky věrnostních kartiček do všech obchodů. Dámské peněženky častokrát připomínají malé crossbody kabelky. U pánů je ale situace jiná.

Dolarovka je peněženka, již schováte do kapsy

Pánové jsou v tomto ohledu podstatně minimalističtější, obvykle s sebou nechtějí nosit žádné zbytečnosti, jen platební kartu, doklady, pár bankovek a nějaké ty drobné. Přesně k tomu je uzpůsobená dolarovka.

Dolarovka byla původně vytvořená jako peněženka výhradně pro bankovky. Proto v ní dodnes najdete kovovou sponu či pružinu, která má bankovky držet. Dnes už se ale daleko častěji platí kartou než papírovými penězi, proto se dolarovky trochu proměnily. Kromě spony v nich najdete celou řadu kapsiček na platební karty a častokrát i mincovník na nějaké ty drobné do automatu nebo na zmrzlinu. Přesto si dolarovka zachovává svůj miniaturní design, abyste ji mohli snadno schovat do kapsy saka i kalhot.

Komu darovat dolarovku a komu raději ne?

Přemítáte, jestli je pánská peněženka dolarovka vhodná i pro vašeho tatínka/přítele/bratra nebo jiného muže ve vašem životě? Zkuste si vzpomenout nebo vypozorujte, jakou peněženku používá v současné době. V drtivé většině případů muži upřednostňují peněženky minimalistické, ale přece jen se najdou výjimky. Muže, jenž má velkou peněženku se zipem, dolarovkou příliš nepotěšíte, všechny ostatní nejspíše ano. Obzvláště ty, co si potrpí na stylové provedení a chtějí být vždy trendy. Musíte však vybrat tu správnou, nabídka je totiž bohatá.

Do dárku určitě investujte

Chcete darovat nekvalitní peněženku, která se brzy rozpadne, nebo dolarovku, jež bude žít věčně a každý den obdarovanému muži připomene vaši existenci? Možnost B je správná, a právě proto neváhejte investovat do kožené dolarovky. Nikoliv do dolarovky z umělé kůže, nýbrž z kůže pravé. Ta bude s věkem zrát a nikdy nevyjde z módy.

Neváhejte sáhnout po nějaké populární kvalitní značce, jako je třeba francouzský Pierre Cardin. Ačkoliv může název značky znát noblesně a skutečně patří mezi obdivované návrháře, peněženka Pierre Cardin není zase tak cenově nedostupná. Dolarovky této značky se dají pořídit kolem šesti stovek.

Zamyslete se nad barvou a provedením

Pánské peněženky se obecně nevyrábí ve spoustě barevných provedeních. Setkáte se spíš s klasickými barvami, jako jsou černá, hnědá, šedá, tmavě modrá, vínová, khaki apod. Nesnažte se vybírat příliš extravagantní modely, černá nebo hnědá jsou úplně v pořádku. Zamyslete se nad barvou stávající peněženky muže, jehož se chystáte obdarovat, případně popřemýšlejte, jestli má nějaké hnědé kožené doplňky. Například k hnědé aktovce nebo koženým botám by byla hnědá peněženka dobrou volbou.

Další věc ke zvážení je provedení samotné dolarovky, tedy kolik má jakých kapes. Ne každý se obejde pouze s přihrádkami na karty a papírové bankovky, proto doporučujeme sáhnout po dolarovce s kapsičkou na mince. Mincovník bývá obvykle z vnější strany, a když ho nakonec dotyčný využívat nebude, nic se nestane. Horší by byla situace, kdy by ho potřeboval, ale dolarovka žádnou kapsičku na mince neměla.

Jestliže vybíráte dárek pro muže, o němž víte, že dolarovku používá, ale už by potřeboval novou, vyberte takovou, která je co nejvíce podobná té současné. Pravděpodobně je na ni zvyklý a o velké změny nestojí. Chce to jen designový upgrade.

Související příspěvky

Sedm situací, kdy muži rádi spoléhají na ženy

redakce

Braňte se zimě! Vysušuje vaši krásu

majda

4 důvody, proč obměnit šatník

redakce