Předcházejte vbočenému palci

 

Tipy, jak začít s prevencí

Vbočení palce trápí téměř až polovinu naší populace. Poznat jej lze jednoduše. Palec na noze je vychýlen ze své standardní osy a přibližuje se k druhému prstu více, než je běžné. Celá problematika se však netýká jen samotného palce u nohy, ale také celého přednoží. Vbočený palec může ovlivňovat stabilitu a zdraví celého těla.

 

Jak předcházet vbočenému palci

Za častého viníka je považována nevhodná obuv či přetěžování nohou. Proto dbejte na častý odpočinek pro své nohy a vyvarujete se nošení bot se zúženou špičkou. Obuv se však nedá považovat za jedinou příčinu vzniku vbočeného palce, latinsky  hallux valgus se může objevit i geneticky. V takovém případě se zaměříme právě na preventivní opatření, jako masáž chodidel, cvičení pro posílení vazů okolo kloubů či nošení Adjustačních ponožek®. Ty prsty na nohou od sebe oddělují a vyvíjí jemný tlak, čímž nejen, že rychle ulevují od bolesti, ale také působí jako prevence před řadou dalších onemocnění a deformit nohy. Jsou příjemnou podporou i při samotné léčbě, stejně jako korektory a ortézy pro vbočený palec.

 

Deformace palce má mnoho podob

Možná si celou dobu říkáte, zda jsme se nepřepsali a zda se spíše nejedná o palec vybočený. Ten se však latinsky nazývá Hallux varus, kdy se palec, jak už název napovídá, odchyluje od zbytku prstů.

Dalším typem je ztuhlý palec, hallux rigidus. Pokud stále nevíte, jaká forma prevence či léčby je pro vás vhodná, doporučujeme návštěvu lékaře či fyzioterapeuta.

Nyní již víte, jak vbočenému palci předcházet. Avšak s prevencí či léčbou není radno otálet. Pokročilé stádium této deformity dokáže velmi znepříjemnit nošení oblíbených bot i následnou chůzi naboso.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download