Jak připravit smoothie do chladných dnů?

 

Nemusí se nám to líbit, ale střídání ročních období nijak nezastavíme. Z horkého a slunečného léta tak pomalu přecházíme do podzimu plného přeháněk, mlhy a krátkých dní. Oblíbených smoothie se ale vzdát nemusíme.

 

Zahřát se

Když vykoukne sluníčko, ještě rádi si užijeme poslední letní dny a na podzim myslet nechceme. Přesto je deštivých a chladných dní stále více a místo zmrzliny máme chuť spíše na horký čaj nebo polévku. Koktejl z ovoce a zeleniny, oblíbené letní osvěžení, nás také moc neláká a přitom právě s příchodem plískanic a špatného počasí potřebujeme vitamínů co nejvíce. Nemusíte si nic odpírat, jen do něj přidejte potraviny s hřejivým účinkem, jako je skořice, zázvor, chilli nebo exotický kardamom či kurkuma.

Nebojte se kombinovat a zkoušet nové recepty, které třeba mohou na první pohled vypadat podivně, ale chutnají skvěle. Vyzkoušejte některý z našich tipů a uvidíte, že smoothie má své místo i v podzimním jídelníčku.

  • Hrušky a skořice jsou skvělý základ, doplnit je můžete jablky nebo banánem. Přidejte lžíci medu, pár rozinek a máte skvělý koktejl, který chutná jako moučník a dodá spoustu vitamínů
  • Švestky a skořice jsou dokonalá dvojka, ale zkoušeli jste někdy přidat chilli? Můžete začít pomalu a do koktejlu jen přihodit kousek papričky, zaručeně vám nebude zima a chuť vás překvapí
  • Jablko i banán si budou rozumět s kardamomem, přidejte mrkev a kousek řapíkatého celeru, smoothie bude mít opravdu říz

Smoothie je jednoduché na přípravu, která zabere jen pár chvil. Očištěné a pokrájené suroviny dejte do mixéru, přidejte koření, bylinky a semínka či ořechy, doplňte vodou nebo jinou tekutinou a rozmixujte do hladkého nápoje. Smoothie mixér Orava mixuje až při 23 000 otáčkách a tak se nemusíte bát do smoothie přidat cokoli, co máte rádi. Nerezové nože se postarají o přípravu koktejlu během pár vteřin. Navíc si čerstvé smoothie můžete vzít do práce nebo na sport, protože na mixovací nádoby o objemu 570ml stačí přidat speciální víčko na cesty a můžete vyrazit.

Vitamíny ocení váš organismus především v boji s podzimními chřipkami a nachlazením, smoothie připravené podle vaší chuti je navíc skvělou svačinkou pro dospělé i děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download