Připravte si to nejlepší smoothie

 

Příprava smoothie není nic těžkého. Stačí, když zvolíte správné kuchyňské spotřebiče, které udělají největší množství práce za vás. Vyzkoušejte různé druhy ovoce a zeleniny a začněte den s přívalem energie. Nebojte se zkoušet nové kombinace a vytvořte si smoothie přesně podle své chuti.

Co je to smoothie

Smoothie je nápoj, který vzniká rozmixováním různých druhů ovoce a zeleniny. V současné době je velmi oblíbeným nápojem a mnohdy funguje jako náhrada stravy. Nemusíte se bát různých kombinací ovoce a klidně k němu přidejte také zeleninu. Budete překvapeni z neobvyklých chutí a podpoříte správnou funkci organismu a získáte příval nové energie.

Jak jej vylepšit

Kromě čerstvé zeleniny nebo ovoce můžete do nápoje přidat také med nebo stévii. Zajímavým ozvláštněním jsou chia semínka, mladý ječmen nebo ovesné vločky. Někteří používají místo vody mléko a jiný vyzkouší smoothie také s jogurtem. Vyzkoušet můžete také šťávu z aloe vera nebo rostlinné mléka. Výborné je kokosové nebo mandlové mléko.

Co potřebujete na výrobu

K výrobě tohoto zdravého nápoje oceníte například výkonný mixér RM-1550, který se pyšní vysokovýkonným motorem s příkonem 1500 W. Tento mixér vás překvapí 30 000 otáčkami za minutu. Výhodou je také jeho 2 litrová nádoba s praktickou odměrkou. Mixér si poradí i s tvrdšími kousky ovoce nebo zeleniny. Vhodný je stolní mixér, díky kterému budete mít čerstvou ovocnou nebo zeleninovou šťávu připravenou během pár minut. Vytvořte smoothie tak, aby mělo příjemnou a krémovou konzistenci a můžete jím nahradit jedno až dvě denní jídla.

Smoothie proti únavě

Vyzkoušejte smoothie proti únavě. Stačí do mixéru přidat středně velký banán, k němu dejte hrst jahod a přidejte 2 hrsti čerstvého špenátu. Kromě hrnku vody přidejte šťávu za dvou pomerančů a rozmixujte. Mixujte až dokud nebude směs úplně hladká. Někdy se hodí použít také ponorný a ruční mixér. Smoothie vypijte ihned, dokud je čerstvé. Pokud jej chcete pít i později, tak jej vždy uchovávejte v ledničce. Protože se jedná o čerstvé suroviny a takto připravená šťáva není nijak konzervována, tak vždy vypijte do druhého dne.

Pro energii a sílu

Pokud se cítíte slabí a unavení, tak si připravte zelený nápoj, který vás opravdu nakopne. Velkou energii získáte rozmixováním větší hrušky, dvou menších kiwi, půlky avokáda a k tomu přidejte dvě hrsti čerstvého špenátu. Zalijte hrnkem vody a přidejte čerstvou šťávu z celeru. Tu získáte například pomocí odšťavňovače OS-101 z celerových stonků. Tento nápoj můžete dozdobit, ale také ochutit mátou. Ta mu dodá mírně mentolovou a peprnou příchuť, která vás osvěží. Tento druh odšťavňovače vám umožní rychlou přípravu díky vysokovýkonnému motoru.

Proti nachlazení

V zimních měsících jsou vhodné smoothie, které jsou ideální prevenci proti nachlazení, ale dokážou rychle vyléčit i stávající virózu. Do mixéru dejte tři větší listy zelí, dva stonky řapíkatého celeru a přidejte dvě větší mrkve. Zalijte vodou, přidejte špetku soli, špetku pepře a můžete dát i půl lžičky kari. Tento nápoj vás zahřeje a dopřát si ho můžete klidně i dvakrát týdně.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download