12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Proč je právě teď nejlepší čas proměnit své peníze ve zlato?

Rok 2020 začal slibně a mnozí obyvatelé Česka do něj vkročili plni radostných očekávání. Aby také ne. Ekonomika vykazovala skvělé výsledky, nezaměstnanost dosahovala historického minima, podnikání vzkvétalo a zaměstnavatelé, kteří si chtěli zajistit kvalitní pracovní týmy, zvyšovali mzdy. V březnu se však naplnil katastrofický scénář, kterému ještě o několik týdnů dříve jen málokdo věřil. Nový vysoce infekční koronavirus se dostal z Číny do Evropy i na další kontinenty. Jednotlivé státy začaly urychleně zavádět nejrůznější opatření, která měla minimalizovat sociální kontakty i mobilitu lidí, mnoho soukromých i výdělečných aktivit bylo pozastaveno a po více než roce je jasné, že se předchozí stav rozhodně rychle nevrátí. Naopak, inflace už si pootevřela dveře.

Nečekejte, až bude ještě hůř! Nakupte zlato co nejdříve

Zdražování je samo o sobě nepříjemné a pořádně zkomplikuje život mnoha domácnostem, zejména početnějším rodinám s malými dětmi. Těžko se s ním vypořádají i ti, kteří museli kvůli koronavirové pandemii omezit, či dokonce ukončit podnikání, případně změnit zaměstnání a začít pracovat na méně lukrativní pozici. Rizikem inflace je ovšem také znehodnocení úspor. Zbystřit by tedy měl každý, kdo zodpovědně spoří, zejména pokud se mu podařilo uložit si zajímavou částku. Jakmile jsou peníze uloženy na bankovním účtu, případně drženy přímo v hotovosti, můžete si vsadit na to, že jejich cena výrazně klesne. Naopak zlato vychází z krizí v plném lesku a byť jeho cena může zaznamenávat výkyvy, v dlouhodobém horizontu průběžně roste. A navíc je právě zlato osvobozeno od daně z přidané hodnoty.

Pro zlato se můžete vypravit do kamenné prodejny. Nebo si ho snadno a rychle objednat přes internet

Koupit zlato je jednoduché, navíc nemusíte mít k dispozici sumu v řádech milionů, jako když pořizujete nemovitost. Vždy byste si však měli vybrat spolehlivého prodejce, který nabízí zlato vysoké ryzosti. Skvělou nabídku naleznete na www.investicni-zlato.cz. Objednat si můžete jak zlaté mince, tak i zlaté slitky. A pokud nákupům přes internet nedůvěřujete, můžete se zastavit v provozovně v Obecním domě v Praze.

Související příspěvky

Co jsou kryptoměny a vyplatí se do nich investovat?

redakce

Půjčku usnadní elektronický podpis

redakce

Kde si přivydělat na internetu?

redakce