1.9 C
Prague
28.1.2021

Proč potřebujeme v těle vodu?

Odpověď je velmi jednoduchá: protože bez ní bychom nežili. Bez vody se zkrátka neobejdeme, a aby naše tělo fungovalo tak, jak má, musíme i pravidelně pít a vodu tak doplňovat.

Jsme z vody

Starší generace by ani nenapadlo pít něco jiného, než čistou vodu. Dnes však považujeme za běžné, že místo vody sáhneme po sladké limonádě nebo ochuceném sirupu, doplníme to kávou a přemýšlíme, proč jsme stále tak unavení a nic nás nebaví. Vodě se často vyhýbáme jen proto, že ta z kohoutku nám nechutná. Upravená pitná voda přes filtr je chuťově vynikající a neobsahuje škodliviny ani nečistoty, můžeme jí tak vypít dostatek. Voda je totiž v těle potřeba a měli bychom se snažit ji pít v co nejčistší formě, protože je pro naše tělo nejpřirozenější tekutinou. Dospělý člověk je z více než poloviny tvořen vodou. V mozku jí máme více než 73 %, v kůži 64 % a v plících dokonce přes 83 % . Voda je také stavebním blokem pro nové buňky, podílí se na trávení a vylučování, pomáhá udržovat správnou funkci kloubů a je nezbytná při metabolických pochodech i regulaci tělesné teploty. Asi jen těžko bychom hledali, kde v těle vodu nemáme, nachází se dokonce i v kostech, a to až v 31 % jejich složení.

Pomoc svému tělu

Máme mnoho důvodů, proč pít čistou vodu. Dodává energii svalům, udržuje rovnováhu tělních tekutin, udržuje správnou funkci ledvin i střev a podílí se také na obranyschopnosti organismu. Máme navíc to štěstí, že stačí otočit kohoutkem a voda je k dispozici, může nám ale vadit její chuť. Proto pak raději sáhneme po nějaké slazené limonádě plné barviv. Vodní filtr je řešením, jak si zlepšit pitný režim a zároveň dopřát svému tělu tu nejpřirozenější tekutinu, vodu. Filtry na vodu zlepší její chuť a odstraní nečistoty i škodlivé látky. Naopak zachovají látky zdraví prospěšné, jako je jód, vápník nebo hořčík.

Pít bychom měli pravidelně, ne až když máme žízeň. Pocit žízně už je prvním ukazatelem dehydratace, část spolu s únavou, nesoustředěností a špatnou náladou. Dostatek vody a pravidelný pitný režim nám zajistí správné fungování těla.

Související příspěvky

Konečně okna jako ze škatulky! Čištění fasád, výškové mytí oken Praha 9

Veronika

Moje antigraffiti ochrana fasády. Vandalové sem již nechodí

Veronika

Odborníci doporučují do dětského pokoje koberec. Proč a jak vybrat ten správný?

majda