21.3 C
Prague
31.5.2023
MaxiMagazín

Pryč se zimními depresemi!

Vánoce i oslavy nového roku jsou pryč, jaro zatím nikde. Toto období nese mnoho z nás velmi špatně, a upadáme proto do zimních depresí a chmur. I zima má ale stejně jako všechna další roční období, co nabídnout! Pokud tedy cítíte, že potřebujete dát odpočinout tělu i duši, a načerpat novou životní energii, vyzkoušejte jeden z našich tipů!

 

Saunování

Není nic lepšího, než se z mrazivé zimy skrýt do wellness centra, které nabízí jednu nebo i více druhů saun. Saunování není prospěšné pouze pro vaši pokožku, odpočine si zde především vaše mysl. Pokud cítíte napětí a stres, pak se těchto pocitů v sauně jistě hravě zbavíte. Vyzkoušet můžete finskou saunu, parní saunu, solnou saunu nebo oblíbené sauny spojené s aromaterapií, které při relaxaci nabízí i uvolňující vůně eukalyptu nebo bylin.

 

Vyrazte na hory

Ať už lyžujete nebo ne, dovolená na horách má vždy něco do sebe. Vyrazit můžete s rodinou, přáteli nebo i sami! Lyžaři a milovníci snowboardu si na svahu zábavu určitě najdou, pokud však zimní sporty nejsou nic pro vás, nezoufejte. I krásné procházky zasněženou zimní přírodou vám dodají klid a prostor věnovat se pouze sami sobě.

 

Luxusní masáže

Masáže jsou v zimě vždy dobrý nápad. Užít si můžete klasickou masáž zad a šíje nebo i celého těla. V dnešní době se již nabízí i masáže, určené k vyřešení zdravotních problémů nebo omezení, jako jsou sportovní masáže, lymfatické masáže, rekondiční masáže, masáže lávovými kameny, aroma masáže nebo akupresurní masáže. Pokud již všechny tyto metody masáží znáte a rádi byste si užili opravdu speciální masáž, můžete vyzkoušet luxusní erotické masáže s krásnou dívkou, na kterou jen tak nezapomenete. Oddejte se tak příjemným zážitkům, jako jsou tantra masáže, nuru masáž, intim masáž nebo erotická masáž! Během této masáže se vám bude věnovat krásná masérka, která svými dotyky nejen rukama, ale i zadečkem nebo ňadry dokáže dokonale uvolnit vaše tělo od napětí. Smyslná atmosféra a luxusní prostředí vám nabídnou příjemně strávený čas, plný vzrušení!

 

Cvičte

Chybí vám energie? Pak si běžte zacvičit! Zdá se to možná jako protichůdné, cvičení a rozhýbání těla vám však v dlouhodobém měřítku skutečně dodá více elánu a životní energie díky endorfinům, které se po cvičení vyplavují. Cítíte, jak vás přemáhá spánek, jste stále unavení a nevíte co s tím? Je nejvyšší čas sbalit sportovní oblečení a vyrazit do posilovny či s přáteli na squash, badminton nebo tenis! Pohybová aktivita 2-4x týdně navíc prospěje i těm, kteří si během vánočních svátků dopřávali více, než by chtěli.

 

Aromaterapie

Od pradávna se aromaterapie využívá díky svým zklidňujícím účinkům na lidský organismus. Pomocí uvolňujících esenciálních olejů a relaxačních vůní můžete rychle z vašeho těla odplavit stres a cítit se znovu skvěle. Za aromaterapií navíc nemusíte nikam jezdit. I u vás doma můžete díky vonným voskům, olejům, tyčinkám nebo svíčkám zažít rituál, během kterého si skvěle odpočinete. Zapalte si proto vonné tyčinky nebo svíčku, vložte vonný vosk do aromalampy, zakryjte se dekou a přečtěte si vaši oblíbenou knížku nebo jen tak relaxujte v posteli. Nejvhodnějšími vůněmi pro aromaterapii, které dokážou navodit klid a uvolnění, jsou eukalyptus, levandule, červený pomeranč, lemon grass, cedr nebo rozmarýn či tymián.

A jaké jsou vaše nejoblíbenější relaxační techniky?

Související příspěvky

Výlety, které nadchnou rodiče i děti

redakce

Roubenka s příběhem uprostřed Krkonošských hor

redakce

Kam vyrazit v Česku na cyklovýlet

majda