Ragdoll: chlupatá kulička plná lásky

 

Jedná se o nejzajímavější plemeno koček vůbec. Byla totiž vyšlechtěna speciálně v rámci terapií s dětmi s těžkými nemocemi, většinou mentálním postižením, ale v posledních letech se rozšířila i do běžných domácnostech. Toto výsluní si zasloužila díky svému chování, podle kterého dostala i pojmenování – rag a doll, tedy doslova hadrová panenka. Toto největší plemeno koček je velice trpělivé a vydrží téměř jakékoliv zacházení. Což v případě nemocných dětí je důležité, nehrozí riziko, že by kočka utekla či se bránila jakýmkoliv agresivním jednáním. Neznamená to, že si s kočkou lze dělat cokoliv, bolest pochopitelně cítí, ale její práh má velice posunutý. Zhruba stejně trpělivá je i Perská černobílá kočka.

 

Gauč nebo postel?

V tomto případě není žádný prostor k tomu se rozhodovat. Kam ji dáte, tam zůstane. Ragdoll je typ koček, které nejsou líné chodit, ale zase proč by zbytečně chodily? Pokud někam samy dojdou nebo se mocí svého pána ocitnou, zůstanou tam. Během mazlení s touto kočkou dochází prokazatelně k největšímu uvolnění hormonu štěstí, snižují krevní tlak a pomáhají k celkovému uvolnění včetně stresu. A jestliže tato chlupatá kočička s vámi bude i spát, zaručeně budete mít mnohem komfortnější spánek. V každém případě ale nepočítejte moc s tím, že bude venku, je opravdu společenské a velice domácí plemeno. V přírodě by asi ani moc neobstála vzhledem ke svým velice sníženým pudům.

 

Důležitá je péče

Patří mezi dlouhosrsté kočky, o které je třeba pečovat. U tohoto plemene, která má čistě bílou barvu chlupů, je velmi důležité myslet na denní vyčesávání, kartáčování, pravidelné zastřihávání drápků i věnovat větší pozornost jejich srsti. Je tedy dobré kočku pravidelně mýt šampóny určenými pro kočky i aplikovat vitamíny, širokou nabídku najdete na www.mujmazel.cz. O Ragdollky je opravu náročná péče, na druhou stranu se vám za to odmění nekonečným mazlením, které ocení nejen dospělý, ale především děti.

 

Procházky pro radost

Nedá se říct, že by Ragdoll kočky měly doslova rády, když je někdo připoutá k vodítku, ale zase jsou jedinci, kteří to milují a krátkou procházku kolem domu neodmítnou. Je to i vhodné pro jejich zdraví, aby jim menší nožky se silnějším postavou zcela nezakrněly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download