10.9 C
Prague
26.2.2021

Ratanový nábytek obohatí nejen venkovní, ale také vnitřní prostory domu

Výběr nového nábytku do domácnosti má být vždy dostatečně pečlivý. Musíte mít na paměti, že vám bude sloužit minimálně několik let, proto má být pohodlný a maximálně funkční, ale zároveň příjemný a líbivý z estetického hlediska. Tyto a další podmínky bezesporu naplňuje ratanový nábytek. Hodí se nejen ven na zahradu, stále více se uplatňuje rovněž v interiérech.

Co je ratan?

Pakliže si vybíráte nový nábytek a zaujme vás ratan, je dobré vědět, co se pod tímto názvem skrývá za materiál. Jde o dřevo, které pochází především z oblastí deštných pralesů. Dříve spíše exotická dřevina se již poměrně dlouho uplatňuje i v evropských končinách, a to především díky svým vynikajícím vlastnostem.

Přednosti ratanového nábytku

Každý nábytek má být odolný vůči poškození, chcete-li jej doma mít skutečně dlouhou dobu. Ratanový nábytek má z tohoto hlediska mimořádně příznivé vlastnosti. Při minimální péči si dokáže udržet své původní tvary a vzhled řadu let. Trvanlivost dřeva je jednou z největších výhod ratanu.

U ratanového nábytku jistě oceníte jeho zajímavý vzhled, hodí se do moderních typů domácností. Dřevo je navíc velmi lehké, takže lze nábytek poměrně snadno přesouvat z jednoho místa domu na jiné. V neposlední řadě lze vyzdvihnout výbornou snášenlivost, pokud jde o vlhko, právě proto se často používá na zahradách, terasách domů a v altáncích. Ratanový nábytek je měkký, takže když zvolíte křesla či sedačky z ratanu, rozhodně si nebudete stěžovat na nepohodlí.

Jaké druhy nábytku se vyrábějí z ratanu?

Zdaleka nejžádanější jsou právě křesla a židličky z ratanu. Dále pak lze pořídit kupříkladu pěkné ratanové stolky, případně komody a různé stojany, jež poslouží k umístění květináčů, knih apod. Ve specializovaných obchodech se ale dají zakoupit ještě ratanové postele, potažmo ozdobné paravány, jež přispějí k pohodové atmosféře ve vaší domácnosti.

Související příspěvky

Levná a kvalitní zimní zahrada není protimluv

majda

Nejtěžší část při nákupu pohovky je její objevení, víte kde hledat?

majda

Alchymie úspěšného odstranění graffiti. Výškové čištění fasád Praha 5

Veronika