Řepkový olej lisovaný za studena – kvalitní náhrada za olivový olej

 

Asi vás překvapí, že vhodnou náhradou za olivový olej je olej řepkový. Obecně je řepkový olej považován za olej podřadné kvality, avšak jedná se o mýtus. Tento mýtus byl způsoben zejména nízkou cenou řepkového oleje. Jeho nízká cena však nesouvisí s jeho kvalitou, ale v nadměrném pěstování řepky pro průmyslové účely. Je třeba zmínit, že nejde o rafinovaný řepkový olej, který ztrácí při výrobě řadu prospěšných látek.

 

Studená i teplá kuchyně

Řepkový olej lisovaný za studena má příjemnou chuť a lze použít ve studené i teplé kuchyni. Jednotlivým pokrmům dodává jemný oříškový nádech. Ve studené kuchyni nachází nejčastější uplatnění především při přípravě salátů, výrobě majonézy či výrobě domácích pomazánek. Skvěle se však hodí i do teplé kuchyně, kde nachází uplatnění při smažení a pečení. Naopak nevhodný je pro použití do fritéz.

 

Obsah zdraví prospěšných látek

Řepkový olej a zdraví jdou ruku v ruce. Řepkový olej za studena lisovaný je zcela přírodním produktem nejvyšší kvality a při jeho výrobě nedošlo k použití žádných chemických látek či vysokých teplot. Díky šetrnému způsobu výroby jsou zachovány všechny zdraví prospěšné látky, jako jsou esenciální nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 a vitamín E. Přínos tohoto oleje spočívá i ve vhodném podílu nasycených mastných kyselin a prospěšných poly-nenasycených mastných kyselin, což nesplňuje ani olivový olej. Díky tomu má pozitivní vliv na snížení kardiovaskulárních chorob, hladinu cholesterolu nebo snížení rizika trombózy.

 

Příznivá cena

Oproti olivovému oleji disponuje řepkový olej lisovaný za studena i velmi příznivou cenou. Řepkový olej za studena lisovaný můžete pořídit na e-shopu www.zdravyolejzpolabi.cz, který provozuje firma BIOENERGO – KOMPLEX, jež stojí i za jeho výrobou v České republice.  Jeden litr řepkového oleje v plastu pořídíte již za 63 Kč. Ve skle je pak cena 500 ml řepkového oleje 72 Kč. V e-shopu kromě řepkového oleje můžete koupit i panenský slunečnicový olej nebo para ořechový olej lisovaný za studena.

Vyzkoušejte řepkový olej i vy. Uvidíte, že při jeho použití budete mile překvapeni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download