Co by měly obsahovat kvalitní granule

 

Také patříte k těm chovatelům, co se svým psím mazlíčkům snaží vybrat vysoce kvalitní krmivo obsahující všechny potřebné živiny? Skvělé! Správná a vyvážená strava, totiž patří k nejzákladnějším potřebám našich psích přátel a také velkým podílem přispívá k jejich dobrému zdraví.

V současné době nabízí trh se psím krmivem stovky produktů a tak může být obtížné vybrat to správné. Ať už se zeptáte veterináře, chovatelů psů nebo trenérů, názory na výživu psů bývají odlišné. Je to tím, že každé plemeno a zároveň každý pes je stejně jako lidé originál a každému bude vyhovovat něco jiného. Suché krmivo určitě dobrou volbou. Jeho výhodou je, že má dlouhou trvanlivost a navíc pomáhá udržet zuby čisté. Kvalitní granule, jako jsou Natural & Delicious, jsou plné živin a tak si můžete být jisti, že váš pes dostane to, co potřebuje.

Jaké složky by tedy strava vašeho čtyřnohého kamaráda měla obsahovat? Ve vyvážené stravě musí být obsaženy bílkoviny, sacharidy a tuk. Nejdůležitější složkou v psím jídelníčku jsou bílkoviny. Zde je velmi důležité mít na paměti, že psi jsou šelmy a ve své stravě potřebují bílkoviny z živočišných zdrojů. Ty jsou obecně nazývány jako kompletní bílkoviny, protože obsahují všechny potřebné esenciální aminokyseliny. Naproti tomu rostlinné bílkoviny mohou být pro psa hůře stravitelné. Z rostlinných zdrojů určitě budete schopni doplnit omega-3 nebo omega-6 mastné kyseliny, ale přiznejme si, že zdroje ve formě rybího tuku nebo losového oleje jsou pro psa mnohem přirozenější než třeba kokosový olej. Granule N&D mají kromě kvalitních tuků ve složení i bylinky nebo ovoce pro správné trávení a zlepšení imunity vašeho psa.

U většiny krmiv najdete tabulku jakou krmnou dávku by měl mít váš  pes podle své váhy. Vždy i berte jako orientační, každý pes je jiný a má jiné potřeby. Aktivní sportovec, který je se svým majitelem denně venku a má dostatek pohybu bude zajisté potřebovat více krmení než tak zvaný gaučák který většinu dne prospí v křesle. Kromě kvalitní stravy bychom svému čtyřnohému parťákovi měli dopřát také dostatek zábavy a cvičení, abychom zaměstnali i jeho hlavu. Tipy na různé hry a aktivity najdete v online magazínu www.infopes.cz, stejně jako spoustu rad a zajímavých témat, jak udělat soužití člověka a psa ještě lepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download