15.8 C
Prague
31.5.2023
MaxiMagazín

S roletami Den a noc elegantně vyřešíte zastínění pro každou situaci

Jak vyřešit zastínění tak, aby posloužilo během dne i noci, a ještě k tomu krásně vypadalo? Řešením je výběr vhodného typu stínění. V poslední době je stále více populární stínění v podobě rolet Den a noc. Jedná se o látkové rolety s příjemným designem i snadnou údržbou. Jak fungují, jaké varianty existují a na co si dát pozor při výběru správných rozměrů? To se dozvíte v tomto článku.

Co jsou rolety Den a noc?

Moderní zatemňující rolety Den a noc představují chytrou vychytávku pro pohodlnou regulaci pronikajícího světla. Jde o látkové rolety, které jsou tvořeny dvěma různými částmi. Jednotlivé pruhy se pravidelně střídají, kdy světlejší průhledná část umožňuje pronikání světla a klasická pevná látka zase slouží pro zastínění. V zásadě tak mohou mít takové rolety tři různé polohy. Buď je vyhrnete tak, aby byly v zákrytu všechny průhledné části, nebo se rozhodnete pro variantu, že jsou všechny otvory vyplněny hustou neprůhlednou látkou. Další možností je samozřejmě úplné vytažení, kdy rolety nebudou nijak bránit slunečním paprskům či klasickému světlu v pronikání do místnosti.

Už z popisu je zřejmé, že rolety Den a noc představují poměrně elegantní způsob zastínění oken. Jsou totiž z příjemných materiálů a k dispozici máte opravdu širokou nabídku různých barevných variant. Pohodlné je také ovládání, které může být klasicky ruční pomocí mechanismu na šňůrce, nebo na dálkové ovládání díky zabudovanému motoru. Takové řešení však není možné uplatnit pro všechny druhy montáže a jde zkombinovat pouze s roletami, které mají pouzdro.

Mezi přednosti látkových rolet Den a noc nepatří pouze krásný vzhled, ale i praktické možnosti využití nebo snadná údržba. Jde o ideální a především cenově dostupné řešení pro stínění, které může nahradit klasické žaluzie a podobně. Naprostým základem je výběr mnoha barevných provedení, které umožňují perfektní sladění. I takový prvek, jako jsou rolety Den a noc se tak může stát skutečným designovým doplňkem pro váš interiér.

Pestré možnosti barevných designových provedení

Když se rozhodnete pro rolety Den a noc je jejich velkou předností opravdu široký výběr různých barevných variant. Bez problémů tak najdete takové řešení, které elegantně sladíte s moderním i více klasicky zařízeným interiérem. Kromě klasických barev jsou velmi oblíbené dřevěné odstíny. Takové rolety perfektně sladíte například s nábytkem v konkrétní místnosti. Právě dřevěné dekory přitom dodají místnosti přírodní nádech a výborně se hodí ke všem druhům interiérů.

Rozdíly v rámci látky na roletách jsou nejenom v barvě, ale i celkovém provedení nebo gramáži. Z toho důvodu jsou rozlišeny jednotlivé řady rolet na SILVER, GOLD, PLATINUM nebo DIAMOND. Varianty se liší i tím, jak široké jsou pruhy průhledné a neprůhledné látky. Vybrat si tak můžete variantu s jemnějšími pruhy, ale i takovou, kde budou jednotlivé mezery mezi pevnou látkou o něco větší.

I v rámci volby barevné varianty látky přemýšlejte nad tím, kolik světla chcete nechat pronikat do místnosti. Obecně více světla propustí světlé rolety, kdežto ty tmavší nabídnou opravdu efektivní stínění, což můžete více využít například v ložnici pro klidný a ničím nerušený spánek. Samozřejmě je možné rolety před den úplně vytáhnout, když si chcete užít co nejvíce venkovního světla či dovnitř pustit všechny sluneční paprsky. Díky tomu jsou možnosti regulace pronikání světla opravdu široké, takže rolety do oken Den a noc oceníte při každé příležitosti.

Různé typy kazet

Jakmile se vám podaří vybrat si tu správnou barevnou a designovou variantu, přichází na řadu další promýšlení. Tentokrát je potřeba zvolit typ kazety. Otevřená kazeta je nejjednodušším řešením, ke kterému však není možné připojit motor na dálkové ovládání. Nabídne však jednoduchou montáž i bez vrtání, kterou zvládne opravdu každý. Druhou variantou je POLO kazeta, která je spíše menší a elegantně zakryje aktuálně nepoužívanou část rolety. Poslední možností je MAXI kazeta, která je větší a snadno skryje potřebnou látku.

Také se můžete rozhodnout, na jaké straně bude ovládací mechanismus. Je to z toho důvodu, aby byla manipulace s roletami co nejvíce jednoduchá a pohodlná. K dispozici je také ovládání pomocí motoru. Elektrické rolety tím pádem nejsou vybaveny přídavným řetízkem pro ovládání, což může nabízet větší bezpečí při používání v domácnosti s dětmi či zvířaty.

Vyberte si ze standardních rozměrů, nebo si nechte vyrobit rolety na míru

Na webových stránkách je k dispozici několik běžných rozměrů. Ty se hodí pro klasická okna či balkonové dveře. V některých případech ale můžete mít opravdu atypickou velikost či tvar okna. Ani tohle však není problém, stačí poptat vyrobení rolet Den a noc na míru přesně podle vašich aktuálních potřeb.

Cílem je, aby rolety opravdu perfektně seděly na okno a poskytovaly odpovídající službu se vším všudy. Díky bohatým zkušenostem a pestrému výběru rozměrů je přesně tohle u rolet FEXI možné. Jasným důkazem je i 99 % spokojených zákazníků, kteří získali nové moderní stínění pro zútulnění interiéru.

Jak postupovat při výběru správných rozměrů

Ještě předtím, než se pustíte do potvrzení připravené objednávky vybraných rolet, důkladně si ověřte jejich správné rozměry. Postup měření je popsaný na webových stránkách. Záleží na tom, jakým způsobem budou rolety přichycené. Jiná musí být i výška a šířka látky podle toho, jestli jde o otevřenou či jinou kazetu. V nabídce následně vyberte vhodný rozměr, nebo takovou variantu, která se svou šířkou co nejvíce blíží danému oknu.

A pokud si stále nejste jistí, raději si několikrát prostudujte pečlivě zpracovaný návod na webových stránkách FEXI rolety, ať máte jistotu, že si zvolíte vhodné řešení. V rámci potvrzení objednávky se i specialista přesvědčí o tom, že jste nezapomněli na nic důležitého.

Instalace je možná do každého okna

Věděli jste, že montáž rolet Den a noc je opravdu jednoduchá je opravdu jednoduchá a klidně nebudete potřebovat žádnou vrtačku ani nic podobného? U otevřené kazety je totiž možné využít speciální jednoduchý systém pro přichycení do okna bez nutnosti vrtání. Instalaci rolety tak zvládnete opravdu za pár minut. A to i díky tomu, že v porovnání s konkurenčními systémy je přichycení z méně dílů a s jednoduchým návodem, kde není co zkazit.

Pro všechny tři typy kazet se dále můžete rozhodnout i pro složitější systém montáže s vrtáním. To je možné vyřešit buď vrtáním přímo do okna, ale i do stěny nad okno. Záleží na tom, jaká varianta je vhodnější v dané konkrétní situaci. Pro vrtání a správné přichycení je naprosto klíčové zvolit i správné šrouby. Ty vybírejte podle toho, z jakého materiálu je stěna, nebo okno. K jednotlivým způsobům přichycení rolet opět nechybí podrobné návody popsané přímo na webových stránkách. Snadno si je tak můžete kdykoliv prohlédnout a nastudovat ještě předtím, než se pustíte přímo do práce. Díky podrobně popsanému postupu si navíc ujasníte, zda jsou tyto rolety tou správnou volbou přímo na vaše okna.

Rychlá a snadná instalace

Díky třem způsobům instalace dáte rolety nejenom do každého okna, ale zvládne to opravdu každý. Systém přichycení totiž přizpůsobíte i vlastním možnostem. Pokud se necítíte na vrtání, jednoduše si vyberete otevřenou kazetu a roletu připevníte na okno. I pro případy vrtání však platí, že celý postup zvládnete za pár minut a bez zbytečných problémů díky dobře zpracovaným návodům a propracovanému systému uchycení rolet. Svým způsobem tak ušetříte i za placení specialisty na montáž, protože na tom opravdu není nic složitého v porovnání s jinou stínící technikou.

A proč si vybrat právě FEXI?

Když se rozhodnete pro rolety Den a noc, jistě najdete několik různých výrobců nebo prodejců. U FEXI si však můžete nechat zaslat až 8 vzorků zdarma, díky kterým si vyzkoušíte, jaká varianta rolet bude skutečně správná přímo pro vaše použití. Na přehledně zpracovaných stránkách na vás čekají i jednotlivé návody. Celý systém pro instalace rolet je navíc dotažen téměř k dokonalosti, takže si s jejich namontováním poradí snad opravdu každý. Se vším vám navíc může pomoci systém pečlivé a propracované zákaznické péče. Rozhodně se tak nebojte ptát se na nejrůznější dotazy a několikrát si ověřit, že máte vybranou správnou variantu rolet přesně podle vašich představ.

Při nákupu nad 990 korun máte navíc dopravu zdarma, což je další příjemný bonus, díky kterému je objednání moderních rolet Den a noc ještě o něco výhodnější. I samotná doba doručení není nijak dlouhá, kdy se běžně pohybuje do 10 dní. Na zvelebení vlastní domácnosti tak nemusíte příliš dlouho čekat.

Zpříjemněte si pořízení důležitého kousku vybavení do interiéru díky spoluprace s profesionály. Získáte kvalitní produkt za dostupnou cenu a k tomu celou řadu příjemných bonusů pro zjednodušení celého procesu. I přesto, že se tohle všechno může zdát jako samozřejmost, rozhodně to není pravidlem. Schválně se podívejte na nabídku rolet. Určitě zjistíte, že se nějaké perfektně hodí přímo do vašeho interiéru, takže si následně budete moci vyzkoušet i celý proces objednávky či skvělého zákaznického servisu.

Související příspěvky

Až se zima zeptá, mějte nohy v teple!

redakce

Nedělejte si z plísní své spolubydlící, zlikvidujte je protiplísňovým nátěrem LSG

Veronika

Sklon skla zimních zahrad a větrání

majda