19.6 C
Prague
18.5.2022
MaxiMagazín

6 tipů pro jarní úklid garáže

Většina z nás velký generální úklid odkládá na dobu neurčitou. Tentokrát to však udělejte jinak. Naplánujte si jarní úklid garáže a využívejte tento prostor pohodlně po zbytek roku. Inspirujte se ověřenými tipy a začněte s úklidem co nejdříve.

1) Zapojte rodinu

Nepouštějte se do velkého úklidu sami. Zapojte svůj protějšek, děti, případně pozvěte partu kamarádů na menší brigádu. Úklid garáže pak může být rychlou a navíc zábavnou činností. Na závěr si můžete připravit posezení u táboráku nebo připravit něco sladkého pro všechny. Rozdělte práci a za jeden den nebo maximálně víkend budete mít garáž znovu jako ze škatulky.

2) Skladovací prostory

Pořiďte si do garáže dostatečné skladovací prostory. Může jít o držák na nové pneumatiky, stejně tak se může jednat o regál na použité pneu. Neměly by chybět skříně na sezónní výbavu, případně závěsné a jiné police. Nářadí můžete uložit do kufříků nebo jej nechte jako součást ponku.

3) Zbavte se zbytečností

Při úklidu garáže buďte nekompromisní a vše, co nepotřebujete, vyhoďte. Neříkejte si, že spousta věcí se vám bude ještě hodit a můžete je v budoucnu použít. Většinou platí to, že pokud jste danou věc nepoužili doteď, tak ji nepotřebujete.

4) Co mít v garáži

Garáž by měla prioritně sloužit k parkování automobilu, pokud vám to prostor umožní, je to ideální místo i pro parkování motocyklů, kol a dalších dopravních prostředků. V garáži můžete mít zmíněné letní a zimní pneumatiky, veškerou výbavu k vozu, a to včetně autosedaček pro děti nebo třeba úložného systému do auta.

5) Místo nejen pro auto

Využijte prostor v garáži také k uložení sezónního vybavení, sportovních pomůcek nebo třeba pomůcek pro starost o zahradu. Garáž může být současně dílnou, současně zahradním domkem. Vždy se však snažte mít dostatečný prostor na parkování a pohyb kolem auta.

6) Další využití garáže

V některých případech je možné využít garáž jako menší tělocvičnu, jako místo pro setkávání s přáteli nebo třeba zkušebnu pro hudební nástroje.

Související příspěvky

Sháníte autobaterii? Zakupte si ji jednoduše online

redakce

Jste dobrý řidič? 5 věcí, podle kterých to poznáte

redakce

Připravovali jsme se na Dakar

redakce