Sci-fi, které se stalo realitou – samočistící žáruvzdorné sklo do krbu

 

Neustále zakouřené sklo, jehož čištění se neobejde bez spousty nepořádku, patří ke smutné realitě mnoha domácností, které se rozhodly topit dřevem. Nejnovější technologie však dokáží v tomto ohledu výrazně pomoci. Jejich příkladem může být samočistící žáruvzdorné sklo.

Existují jen dvě místa, kde dokáží tuto unikátní technologickou inovaci vyrobit. A díky Kamnářství König si můžete tento luxus dopřát i vy. A v čem tkví to kouzlo? Vnější strana skla (ta směřující do místnosti) je pokrytá ultratenkou kovovou vrstvou, která odráží vzniklé teplo zpět do ohniště a velmi účinně přispívá k efektivnějšími spalování a tím i nižší tvorbě usazeni na dalších nežádoucích nečistot.

 

Nejenom čisté sklo

S tím jde samozřejmě ruku v ruce i nižší spotřeba paliva a to o 6-10%. Přesně taková je totiž hodnota teploty, již samočistící žáruvzdorné sklo (nebo také pyrolytické či pokovené) zvýší v topeništi. Ve hře tedy není jenom estetika, ale také mírná úspora nákladů s vytápěním spojených. Na kýženém samočištění skla se pak podílí známý fyzikálně-chemický děj probíhající při tomto typu hoření.

 

4x ANO pro samočistící sklo pro krbová kamna

Samočistící žáruvzdorné sklo lze osadit do všech typů krbových kamen nebo vložek. Oceníte především tyto výhody:

  • čistější sklo
  • nižší spotřeba paliva
  • vyšší spalovací teplota (nižší emise)
  • větší výkon teplovodního výměníku (výkonnější vytápění)

Počítat však musíte s jedním důležitým specifikem: topit je třeba vždy dobře vysušených dřevem s vlhkostí maximálně 12 %. Mokřejší dřevo hoří podstatně hůře a zanášení krbového skla tak nezabrání ani jeho unikátní pokovení.

Topení dřevem s větší než 20% však není doporučeno v žádném případě. Nejenom, že takového dřeva spotřebujete více, ale budete se také potýkat s neustálými problémy s hořením a krátkou výdrží. Pokud večer zatopíte mokrým dřevem, vzbudíte se ráno do nepříjemné zimy. Pyrolytické sklo vám tak může v ledasčem šikovně napovědět – pokud se totiž začoudí i to, není s vaším topivem rozhodně něco v pořádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download