20.4 C
Prague
8.9.2024
MaxiMagazín

Sluchátka nejsou jen pro poslech hudby, ale i motivační kouč při vašich sportovních aktivitách!

Fitness centra nás po nepříjemném lockdownu horečně zvou na nové skupinové lekce i vybavené posilovny, letní počasí venkovním sportovním aktivitám přálo, a vám se přesto zatím stále nepodařilo najít správnou motivaci pustit se do pohybu. Proč je právě teď ten správný čas do toho pořádně šlápnout?

S HUDBOU SE TO LÉPE TÁHNE

Někdy stačí málo a k pohybu nás přesvědčí silná vnitřní potřeba udělat něco pro své zdraví, jindy to mohou být přátelé nebo rodina, ale k lepšímu výkonu i příjemnému zážitku ze sportu bezesporu přispívá hudba. Řeč je však o takové, která se line do vašich uší ze sluchátek s vynikajícím zvukem bez vnějších rušivých elementů, kdy se můžete v klidu soustředit jen sami na sebe.

Zkrátka, hudba neodmyslitelně patří k našemu životu a věda prokázala, že její poslech má pozitivní vliv i na sportovní výkon. Dodává energii, pomáhá překonávat únavu a zlepšuje náladu. V praxi to znamená, že bychom si měli volit hudbu typickou pro každou fázi fyzické aktivity. Například k protažení před cvičením je vhodné sáhnout po hudbě v pomalém tempu, která nám šetří duševní energii. Pro intenzivní trénink bychom naopak měli vybírat neměnný rytmus, který je však v souladu s naším srdečním tepem. Takový styl hudby totiž pomáhá s dynamikou tréninku a motivuje k udržení výkonnosti.

Až tedy budete hledat ideální hudbu k tréninku, zkuste se řídit označením BPM, které je indikátorem tempa. Velice zjednodušeně se dá říct, čím vyšší BPM, tím rychlejší tempo. V praxi to může znamenat například:

  • Ambient a Chillout jsou vhodné pro relaxační cvičení, jógu, protažení, odpočinek a pohybuje se okolo 60 BPM až do 100 BPM.
  • Pro silový trénink se krásně sladíte se 130–140 BPM. V tomto tempu je volba žánru velmi na osobní preferenci a oblíbených hitech či interpretech. Obecně však lze doporučit taneční hudbu, techno, ale i například rap.
  • Motivační hudba pro aerobní aktivitu (typicky pro kardio) v rychlejším tempu odpovídá 170-190 BPM, ale vůbec se nemusíte bát začít pomalejším během na 130 BPM.

O vlivu hudby na sportovní výkon ví své i slavný plavec Michael Phelps nebo sprinter Usain Bolt. Oba se totiž vždy před závodem ponořili do poslechu svého playlistu, který jim pomáhal se soustředěním na výsledek.

PODPOŘTE SVŮJ VÝKON TECHNOLOGIÍ

Ať už zvolíte jakýkoli druh pohybu, soustřeďte se jen sami na sebe. To se vám ale rozhodně nepodaří, pokud si zvolíte špatná sluchátka. Je třeba dát si pozor, aby vám dobře padnula a nevypadávala. S tím vám mohou pomoci bezdrátová sluchátka Panasonic B100. Mají totiž přepracovaný ergonomický design, takže pohodlně a pevně sedí v uších, abyste si mohli vychutnat každé vaše dobrodružství naplno. A není to samozřejmě vše, protože až vám začnou docházet síly nebo vám vypoví službu sportovní vůle, můžete se spolehnout na čistý zvuk a bohaté basy, které vás dostanou zpátky do hry! Protože Panasonic při vývoji myslel na vše, sluchátka se hodí i do nepřívětivého prostředí. Mají obdivuhodnou výdrž baterie až 16 hodin a certifikaci odolnosti proti vodě. To vše v praktickém a designovém provedení, které vám nebude překážet, a ani dělat ostudu.

Související příspěvky

Aby vám tiskárna nepřestala tisknout

redakce

Jakmile vyzkoušíte bezdrátová sluchátka, nebudete chtít jiná

redakce

Je libo toroid? Toroidní transformátory nabízí TME

redakce