1.7 C
Prague
4.12.2020

Repasované počítače se stále vyplatí

Každou chvíli vyjde nový model počítače, který je výkonnější, rychlejší a má atraktivnější design. S tím také souvisí fakt, že ceny počítačů neustále klesají a stávají se tak pro více lidí dostupné. To ovšem nesebralo oblíbenost ani repasovaným počítačům a notebooků, které mají nejen nízké ceny, ale jsou také kvalitní.

 

Repasovaný počítač, co to je?

Repasované počítače jsou počítače vykoupené od velkých firem, které pravidelně obměňují své kancelářské vybavení nebo si pořizují počítače na leasing. To znamená, že většinou po dvou letech dochází k výměně za novější a výkonnější modely. Co s těmi “starými”?

Modely, kterých se firma zbavuje vykupují odborné firmy, které je podrobí odborné kontrole, zkontrolují jejich funkčnost, vymění nefunkční díly, dají dohromady vzhled a počítač opět nabídnou k prodeji, ovšem s výrazně nižší cenou.

Co je důležité zmínit je, že repasované počítače nebo notebooky jsou většinou od renomovaných a světově známých značek jako je Dell, HP nebo Lenovo a jedná se o modely, které se řadí do vyšších výkonnostních tříd a které jako nové mohou stát několik desítek tisíc korun. Repasovaný počítač tak nenabízí pouze příznivou cenu, ale také kvalitu, která je s těmito značkami spojená.

 

Jak repasovaný počítač vypadá?

Jako repasované počítače a notebooky se většinou prodávají modely vyšší a střední třídy, mají titanový nebo magnéziový kryt, díky kterému déle vydrží po mechanické stránce. Takové počítače mají dlouhou životnost, jsou spolehlivé a výkonné.

 

Bazarový versus repasovaný počítač

Bazar s notebooky a prodejce repasovaných počítačů nabízejí různé výrobky. Rozdílů mezi bazarovým a repasovaným počítačem je hned několik, nevýraznější a nejdůležitější je ovšem záruka. Repasované počítače a notebooky, na rozdíl od notebooků z bazaru, prodávají prodejci se zárukou, a to od 3 měsíců až po dva roky. V některých případech může být záruka delší než původně od výrobce.

 

Můžete si vytvořit počítač na míru

Další výhodou repasovaných počítačů je možnost výměny dílů a vytvoření tak stroje přesně na míru. Můžete si nechat vyměnit komponenty jako DVD mechaniku, pevné disky, zdroje nebo větráky a dosáhnout tak lepšího výkonu nebo větší rychlosti.

 

Ideální pro studenta nebo začínající firmu

Repasované notebooky jsou vhodné pro všechny, kteří potřebují výkonný a spolehlivý počítač, ale nemohou nebo nechtějí do něj investovat desetitisíce. Studenti, zvláště technických oborů, potřebují ke svému studiu kvalitní stroje, které budou podporovat různé funkce a aplikace, proto je volba repasovaného počítače, který jde sestavit tak, aby vše splňoval ideální volbou.

Stejně tak je počítač vhodný pro začínající podnikatelé, kteří vyžadují spolehlivý a výkonný stroj, ale nemohou si dovolit velkou počáteční investici do výpočetní techniky. Repasované počítače od značky Dell nebo HP nabízejí to nelepší a díky “druhému” použití jsou za velmi příznivé ceny.

Související příspěvky

Oprava mobilního telefonu? Poraďte si i bez partnera

redakce

Jak ochránit svůj mobil? Ochranným tvrzeným sklem Samsung

redakce

Střih na míru s Orava VS-412

redakce

1 komentář