Suchý kašel: Nepříjemný, ale nikoliv neřešitelný problém

 

Zima se už pomalu rozbíhá a je to právě onen přechod mezi relativně teplým podzimním obdobím a mrazy, kdy dochází k nepříjemným onemocněním. Typickým příkladem budiž chřipka. Ta se vyznačuje epidemií, jež přichází na severní polokouli právě v zimě a na jižní v letním období. Zpravidla dorazí v několika vlnách. Bohužel se před ní nijak výrazně neochráníme ani napodruhé, jelikož viry se postupně mění. Očkování je taktéž často diskutovaným tématem. My se soustředíme na suchý kašel, který může a nemusí chřipku doprovázet.

 

Kašel není nemoc!

V první řadě je třeba předznamenat, že suchý kašel nepředstavuje samostatnou chorobu. Jedná se pouze o nepříjemný doprovodný jev při chřipce, nachlazení anebo jiných respiračních onemocněních. Dýchací cesty se jeho prostřednictvím čistí. Díky němu dokážeme odstranit jak hleny v případě vlhkého kašle, tak i třeba odumřelé buňky. Ve druhém případě nemusíme kašel v podstatě ani vnímat. Každopádně se vyplatí kašel eliminovat, nejedná se totiž o nijak příjemnou činnost.

 

Babské rady mohou a nemusí fungovat

Mnozí lidé si chtějí pomoct čistě přírodní cestou, a proto dbají na babské rady. Takováto přírodní léčba chřipky je sice alternativní, ale někdy může slušně zafungovat. Podívejme se tedy na některé nejznámější rady našich babiček.

 

Cibule a med jako optimální kombinace

Pokud smícháte na kostičky nakrájenou cibuli s medem a také cukrem, získáte tradiční lék. Vše nechejte ve sklenici uležet až do doby, kdy cibule postupně pustí šťávu. Tu pak po troškách zkonzumujte.

 

Zábal krku s eukalyptem

Jestliže vezmete šátek, navlhčíte ho a přiložíte na krk, zcela jistě dýchacím cestám ulevíte. Stejně tak lze proceduru řešit i s eukalyptovou mastí.

 

Oblíbené čaje

Výbornou volbou jsou i čaje z tymiánu anebo divizny. Osladit si je můžete medem, který také pomůže.

 

Návštěva lékaře jako jistota

Je-li kašel doprovázen i horečkami a dalšími bolestmi, neváhejte a navštivte lékaře. Virus chřipky může mnohdy zle potrápit. Předepsány vám budou léky na tlumení bolesti i horečky, v horších případech antibiotika.


 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download