-0.1 C
Prague
30.11.2020

Tajemství štíhlých lidí – jaké „fígle“ se od nich můžete naučit?

Krásnou štíhlou postavu by chtěl mít každý, ne všichni jsou ale ochotni pro ni něco udělat. Přitom to nemusí být nic složitého, stačí si jen osvojit ty správné návyky. Inspirujte se jimi u přirozeně štíhlých lidí a zakomponujte jejich „fígle“ do vašeho každodenního života.

 

Přemýšlí

Cesta k hezké postavě vede skrz neustálou kontrolu stravovacích návyků. Neznamená to však, že se musíte pořád hlídat a odříkat si všechno, co máte rádi. Důležité je najít si určitý kompromis, který zvládnete dodržovat – žádné extrémy v podobě diet a hladovění nebo naopak přejídání. O tom, co si naservírujete k jídlu, přemýšlejte. Bude to chtít trochu cviku, ale brzy se vám všechna pravidla dostanou pod kůži a začnete je dělat naprosto automaticky.

 

Hřeší, ale s mírou

I štíhlí lidé si dopřávají určité hříchy, protože moc dobře ví, že přílišná přísnost psychice nesvědčí. Vědomě si tedy občas užijí i jídlo, které úplně nesplňuje všechny zdravé parametry. Necítí přitom vinu, nemají výčitky svědomí, nepropadají panice. A pokud jim váha přece jen trochu povyskočí, řeší to tím, že si „naordinují“ náročnější fitness trénink nebo zmenší porce jídla.

 

Nepodceňují spánek

O tom, že spánek a postava jdou ruku v ruce, už dávno není pochyb. Lidé, kteří spí nedostatečně, ať už kvalitativně či kvantitavně, často trpí nadváhou. Vlivem vysoké hladiny hormonu kortizolu a ghrelinu totiž nedokážou ukočírovat svoje chutě k jídlu. Sahají tak po kalorických tučných nebo sladkých pochoutkách, aby energii, kterou nezískali spánkem, doplnili jinak. O tom, že se kvůli únavě nevěnují pohybu a raději lehnou na gauč k televizi, ani nemluvě. Nechcete-li se do tohoto začarovaného kruhu dostat, pak si sladký noční odpočinek rozhodně neodpírejte.

 

Jsou neustále v pohybu

Štíhlí lidé jsou neustále v pohybu, což jim pomáhá udržet metabolismus v těch správných obrátkách. Chvilku v klidu neposedí, nevyhýbají se schodům, často chodí pěšky, navíc i svůj volný čas tráví aktivně. Vyráží do fitness centra, zaběhat si, jezdí na kole. Nebojí se objevovat ani nové druhy pohybu, co na tom, že pojmy jako vinyasa jóga či boot camp slyší poprvé. Berou je jako výzvu a vrhají se do nich po hlavě. Mají kladný vztah ke sportu, protože pro ně představuje hlavně zábavu. Nejde jim o výkony, ale o pocit samotný. Zkuste to jako oni!

Související příspěvky

Spaní jako pro princezny zajistí kvalitní matrace

redakce

Jaro je skoro tu, přivítejte ho detoxikací organismu!

majda

Znáte fitness pro dásně? S ústní sprchou ho zvládnete do minuty

redakce