Trénovat doma má smysl

 

Přes léto si mnoho z nás zvyklo na pravidelnou sportovní aktivitu, které bychom se neradi vzdávali. Kratší dny, více práce i chladnější počasí nás ale často zaskočí a ven už se dostaneme málokdy. Udržet si kondici nám pomůže i cvičení doma.

 

Na kolo bez kola

Jednou z aktivit, které nám přeruší špatné počasí, je jízda na kole. Počítáme ujeté kilometry, kocháme se krajinou a užíváme si, jak se naše výdrž i tempo zlepšuje. Přes zimu však na kole vyjedou jen opravdu skalní cyklisté a tak se může snadno stát, že všechna snaha i kondička přes zimu zmizí. V pohodlí domova a v teple můžete během zimy trénovat také, stačí vám rotoped či cyklotrenažér a trocha času, abyste si mohli kondici i nadále zlepšovat a další sezónu si užít naplno.

 

Pravidelné tréninky

Nejen jízda na kole, ale i běh, míčové hry a turistika nám mohou přes zimu chybět a třeba i chceme nějaké to kilo zhubnout. Jako nejlepší řešení se nabízí posilovna, ne každému ale vyhovuje prostředí nebo ji má daleko. Nic ale nebrání tomu, abychom si zařídili domácí fitness a cvičili v pohodlí domova. Mnoho lidí na domácí cvičení nedají dopustit a cítí se při něm lépe než ve fitness centru. Není nutné kupovat kompletní vybavení, pro začátek vám budou stačit posilovací pomůcky, které si na jaře můžete vzít s sebou třeba do parku, jako jsou jednoruční činky nebo posilovací guma. V domácí posilovně může být i posilovací lavice či běžecký pás, záleží i na prostoru, který máte k dispozici a zda tak musíte šetřit místem, nebo si můžete dovolit větší stroje. Vymezte si čas na trénink a dodržujte ho, abyste ze svého cvičení udělali návyk a těšili se na něj, nehledejte výmluvy a cvičení si užívejte.

Nebojte se zkoušet nové cviky a učit se je správně technicky provádět, děláte to pro sebe. Nezapomínejte ani na vyvážený jídelníček a dostatek odpočinku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download