6.4 C
Prague
1.12.2021
MaxiMagazín

Jak se udržet v kondici i při práci z domu

Tento rok byl opravdu náročný, a to i pro lidi, kteří rádi cestují, pro rodiče školou povinných dětí, ale i pro ty, kteří jsou zvyklí na každodenní aktivní pohyb. Pandemie nového koronaviru přinesla do života mnoho změn, na které jsme se museli postupně adaptovat. Jednou z těch zádaních je, že řada z nás začala aktivně pracovat z domu.

Takzvaný home office má řadu výhod, ale jak to tak bývá, dokáže i pěkně potrápit. Pro někoho je těžké nastavit si doma pravidelný režim, zvládnout sociální izolaci a k tomu se ještě donutit se hýbat. Pokud trávíme celý den doma, už ani neujdeme těch pár kroků na MHD, nebo k autu. Prostě celý den jen sedíme. Pokud i vy na sobě pozorujete určité fyzické změny, začínáte mít deprese a pocity vyhoření, je na čase s tím něco dělat. Nastavte si režim a zkuste mezi práci a práci, případně i starost o děti, vsunout nějaký ten pohyb. Pomohou vám s tím zajímavé domácí tréninkové přístroje.

Minimalistický běžecký pás.

Běžecký pás už dávno není jen výsadou fitness center. Je pravda, že domů si nedáte profesionální běžecký pás, který můžeme vidět právě v posilovnách, ale musíte zvolit takový, který se vám vejde, například i před televizi a který po cvičení snadno schováte někam pod postel.

Minimalistický běžecký pás můžete využívat na pomalou chůzi během práce, ale i na běh před televizí. Po cvičení ho snadno zasunete třeba pod sedačku. Zdroj: electronic-star.cz

Skvělým řešením pro vás je běžecký pás bez madel, na kterém můžete jednoduše chodit, například i při práci na počítači, pokud tedy máte možnost při práci stát. Takovýto běžecký pás má tu výhodu, že má i pomalé rychlosti, takže stačí jen mírně pohybovat nohama, zatímco píšete e-maily. Kromě toho, že si zlepšíte svoje kardio a procvičíte svaly, procvičíte si i koordinaci pohybů. Po cvičení ho jednoduše někam zasunete pod postel. Vaše tělo bude plné energie.

Komplexní eliptický trenažér

Řadě lidem však běh nevyhovuje, potřebují si pořádně protáhnout celé tělo, včetně trupu a rukou. Takovéto cvičení je vhodné především pro lidi, kteří mají problémy se zády a s krční páteří. Eliptický, nebo crossový trenažér je pro vaše záda ten pravý. Procvičíte si celé tělo, a pokud chcete, můžete si koupit i chytřejší přístroj, který supluje například i pohyb při vysokohorské turistice, steppingu, nordik walkingu, případně i cyklistice.

Na eliptickém trenažéru rozhýbete celé vaše tělo. Zdroj: Bigstockphoto.com

Klasika v podobě rotopedu

Pokud máte rádi jízdu na kole, určitě vám udělá radost rotoped. Procvičí vám svaly a klouby dolních končetin a doporučuje se také pro lidi po operaci kolene. Ovšem ne každému je dlouhodobý posed na kole pohodlný. Procvičujete na něm totiž jenom dolní část těla, zatímco ta horní se nehýbe. Jízda na rotopedu tak může vést ještě k větším problémům se zády. Pokud se bolesti zad týkají i vás, raději volte eliptický trenažér. Pokud se však cyklistiky nechcete vzdát, existují i rotopedy, které mají flexibilní táhla. Díky nim pak můžete procvičovat také horní část těla.

Tento minimalistický rotoped umožňuje také procvičení horní části těla a díky snadnému složení je prostorově úsporný. Zdroj: electronic-star.cz

Související příspěvky

S dodržováním pitného režimu pomohou sodobary i automaty

redakce

Výhody pití kávy s CBD

redakce

Respirátor FFP2 aneb jak se nejlépe chránit před onemocněním Covid-19

redakce