8.5 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Udělejte si konečně pořádek v lednici!

Možná že i ve vaší lednici je naházené jídlo přes sebe, máte v něm už trochu zmatek a dobu expirace už vůbec nestíháte kontrolovat. Lednice by však měla být vaším chrámem, ve kterém naleznete vždy něco na zub. Aby se vaše lednice pomalu neměnila z gastronomického chrámu ve skládku, předáme vám dnes pár nápadů, jak mít lednici hezky uklizenou.

 

1. Vše staré pryč!

Nejprve veškerý obsah lednice vyskládejte na linku nebo stůl. Zkontrolujte stav potravin a ty, kterým již vypršela doba expirace, nebo vypadají velmi unaveně, nekompromisně vytřiďte. Zbytky můžete darovat například známým, kteří mají dobytek.

 

2. Krabičkujte

Aby mělo vše v lednici pořádek a vy jste vždy našli to, co potřebujete, nakupte si velkou sadu různě velkých krabiček a pokrmy i suroviny si do nich vždy uložte. Krabičkový systém je skvěle přehledný a budete mít dobrou představu o tom, v jakém stavu jídlo v lednici je.

 

3. Bez zbytečných obalů

Neukládejte do lednice zbytečné igelitové sáčky pro uchování zeleniny, plastové obaly nebo další obalový materiál, který v lednici pouze překáží. Pokud to jde, ukládejte zeleninu i ovoce do košíků nebo misek.

 

4. Využít každý prostor

Pořiďte si tak velkou lednici, jak potřebujete. Nejčastějším typem bude asi rodinná lednice, do které je nutné uložit potraviny pro 3-4 osoby. Skvělým tipem je například kombinovaná chladnička s mrazničkou Orava RGO-313 AX, která nabízí praktický spodní box na uložení ovoce a zeleniny nebo mnoho bočních přihrádek na často používané potraviny, které takto můžete mít rychle po ruce. Skleněné police si můžete nastavit dle výšky stejně jako spodní nožičky lednice. Celkový objem chladničky je 174 litrů, mrazák nabízí prostor o 77 litrech. Dobré je také naplánovat otevírání dveří. Pokud vám původní otevírání lednice nebude vyhovovat, můžete si jej lehce nastavit na druhou stranu. Chladnička Orava RGO-313 AX má chytře řešený vnitřní prostor tak, abyste si do ní mohli potraviny prakticky a snadno uložit.

Rozměry chladničky jsou 540x610x1700 mm a chladnička spadá do energetické kategorie A+. Další skvělé chladničky si můžete prohlédnut na internetovém obchodě www.orava.cz.

5. Nachystané porce

Nebaví vás při přípravě snídaně vytahovat veškeré velké obaly s potravinami, které musíte použít? Pak si vaše porce vždy nasáčkujte do zip sáčků, ve kterých můžete mít již připravené nakrájené ovoce, zeleninu nebo různé směsi!

Související příspěvky

Žádost o ruku by měla být romantická

redakce

Strojírenská společnost Žďas pořádá 1. května den otevřených dveří

redakce

Tipy a rady, jak začít s jógou

redakce