4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Velké změny teplot nahrávají onemocněním i v létě

I v letních měsících čelí náš imunitní systém těžkému protivníkovi. Jsou to velké výkyvy teplot při změnách počasí a klimatizované prostory, které zvlášť při letních parnech skýtají nástrahy pro obranné systémy v našem těle.

Na přelomu května a června stouply teploty přes třicet stupňů. Vzhledem k tomu, že velká část populace pracuje v klimatizovaných kanceláří, hrozí jim i v letních měsících možnost onemocnění. Své o tom ví například pětadvacetiletá Veronika, pracující v kancelářích na pražském Pankráci. „V posledních třech měsících jsem měla v práci velkou zátěž a tak jsem se nedokázala vypořádat s příchodem teplého počasí zrovna nejlépe. Špatně jsem se stravovala a jedla. Pohyb jsme znala pouze z práce a do práce. Nebylo divu, že po příchodu teplého počasí v kombinaci s přechody mezi studenou kanceláří a horkou výhní na ulici, jsem ulehla na čtrnáct dní s horečkou.“

Pokud je vlivem usazených toxinů v těle přerušen lymfatický systém, jeden z nejdůležitějších nástrojů imunity, proudění a odvod mízy je vlivem nahromadění přílišného nezpracovatelného množství toxinů přerušeno, začneme pociťovat typické příznaky imunitní nedostatečnosti, jako jsou záněty, zvětšené uzliny, bolesti hlavy, otoky, zvětšené krční a nosní mandle, zejména pak u dětí do pěti let, nebo omezená pohyblivost končetin. To potvrzuje i Veronika, která tyto signály úspěšně týdny přehlížela.

Zásadní roli pro správnou funkčnost lymfatického systému hraje pohyb. Pohybuje-li se tělo, proudí lymfa. Není-li pro člověka v dané situaci možné dostatek pohybu zajistit, jsou na místě lymfodrenáže s podporou antihomotoxických léků přírodní homeopatické medicíny, jako je Lymphomyosot, které odstraňují akutní potíže tím, že léčí přímo jejich příčinu, tj. odstraňují homotoxiny z těla. Zároveň zabraňují vzniku chronické nemoci, resp. přechodu akutní formy onemocnění do chronického stadia. S úspěchem a bez rizika je lze podávat malým dětem, těhotným ženám, řidičům nebo pacientům s přecitlivělostí na jiné léky a lze je kombinovat s jinými léky, potravinami či poživatinami.

Související příspěvky

Aby to v ložnici zase klapalo

redakce

Prodejna bylin vám nabídne čaj podle přání.  Můžete ho sladit i s vhodnou vůní 

redakce

Dentální péče Swiss Smile – souhra přepychu a krásy

majda