Vitalpenzion Novina v nádherném Kryštofově údolí sází na čistě rostlinnou stravu

 

„Inspirovala mě podobná místa v cizině a rozhodl jsem se, že by bylo skvělé, kdyby penzion, který nabízí krásnou přírodu a zároveň zdravou, čistě rostlinnou stravu, vzniknul i u nás,“ říká k nápadu otevřít první český veganský penzion jeho majitel Rostislav Siksta. On sám se vegansky stravuje již přes dvacet let. „A jsem rád, že se to podařilo zrovna v Kryštofově údolí, které je opravdu nádherné a plné zajímavostí,“ dodává.

Kryštofovo údolí, ležící na pomezí Lužických a Jizerských hor, pouze pár kilometrů od Ještědu, je opravdu jedno z nejmalebnějších míst v České republice. Vyznačuje se nádhernou, horskou přírodou a mnoha dalšími zajímavostmi. Mezi ně patří například nejstarší vesnický orloj v ČR, majestátní kamenný železniční viadukt, Muzeum betlémů, různé malebné kavárničky a další zákoutí – a samozřejmě nádherná okolní příroda. Na Ještěd je to pouhých 6 kilometrů a k vycházkám jistě zlákají také svahy okolních hor.

Veganský Vitalpenzion Novina lze navštívit již dva roky. Za svou existenci přilákal nespočet návštěvníků nejen z řad vegetariánů a veganů, ale i těch, kteří milují krásnou přírodu, chtějí poznávat nové zážitky nebo jsou zastánci zdravého životního stylu. Právě pro ně má penzion ležící na okraji lesa mnoho možností aktivního, ale i pasivního odpočinku. Okolí je jako stvořené k túrám a vycházkám, nebo v zimě k lyžování na několik kilometrů vzdáleném Ski areálu Ještěd.

Velkým lákadlem Vitalpezionu Novina je čistě rostlinná strava. Právě ta mu dodává punc jedinečnosti a odlišuje ho tak od jiných penzionů v okolí i celé České republice. Strava je koncipovaná tak, aby zachutnala i lidem, kteří se stravují konvenčně – v menu tedy naleznete kromě různých specialit také klasická česká jídla, jako je například svíčková, jen připravené ve veganské verzi. „Jezdí k nám také hodně lidí, kteří nejsou vegané, ale mají chuť vyzkoušet něco nového, nebo chtějí zkrátka jednou za čas odlehčit svému jídelníčku,“ říká Kateřina Matoušová, které jídla pro hosty připravuje. „Po čem se vždy zaručeně zapráší, jsou různé druhy zeleninových placiček s pečenými bramborami, veganské burgery, nebo třeba indický dhal.“

Penzion těží i ze své polohy nedaleko Liberce – když nevyjde počasí, dá se vyrazit třeba do nedalekého aquparku Babylon. Je tak výborným místem i pro návštěvy s dětmi. Pro ty se v okolí penzionu, který stojí přímo na kraji lesa, nabízí mnoho možností k různým dobrodružným hrám a setkání s přírodou. Rezervovat si pobyt nebo najít další tipy na výlety můžete na webu penzionnovina.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download