17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Víte, jak vybrat správný pohon pro vaše garážová vrata? Poradíme vám

Vystupovat pokaždé z auta a vlastnoručně otevírat vrata může být z dlouhodobého hlediska poměrné nekomfortní, obzvlášť při vydatném dešti nebo sněžení. Právě z těchto důvodů si automatické zavírání vrat našlo na trhu své právoplatné místo. Automatická vrata na dálkové ovládání nabízí spolehlivost a pohodlí, v případě výpadku elektrického proudu disponují samozřejmě ručním ovládáním.

Kvalita a komfort

Elektrický pohon garážových vrat se skládá ze dvou komponentů – z tělesa samotného motoru a pohonné řemenice připojené k hraně plátu garážových vrat. Motor bývá zpravidla uložen v plastové krabičce pro ochranu před mechanickým a jiným poškozením.

Levnější výrobky mívají místo řemenice ocelový řetěz, který je velmi hlučný. U pohonů střední třídy je nahrazen řetězem plastovým, který má ale nízkou životnost. Pokud tedy nehledáte co nejlevnější pohon a jste ochotni si připlatit, volte raději elektrické pohony nejvyšší třídy.

Pohon pro sekční garážová vrata

Součástí pohonu pro sekční garážová vrata je elektromechanický převodový motor, řídící blok a osvětlení, vše v jednom tělese, umístěném na stropě garáže. Bezpečnostní prvky tohoto systému disponují funkcemi jako čidlo sevření, čidla zabraňující zavírání vrat v případě překážek, bezpečnostní snímače, funkce automatického zavření a další.

Pohon pro průmyslová vrata

Pohony průmyslových vrat jsou konstruovány pro vysokou intenzitu používání. Jedná se o hřídelový pohon s převodovkou v olejové lázni a s řídící jednotkou. Hliníkové tělo je také doplněno o chladící systém. V případě výpadku elektřiny lze vrata ovládat manuálně pomocí řetězu.

Ať už se budete rozhodovat mezi pohonem pro sekční, průmyslová nebo dvoukřídlá garážová vrata, berte ohled hlavně na vlastní spokojenost, jelikož jsou to hlavně vaše prostředky, které budete investovat.

Související příspěvky

Čištění zašlé podlahy v koupelně. Hloubkové čištění Praha

Veronika

Zateplení vaší půdy s MAGMARELAX je rychlé a bez jakéhokoliv nepořádku

majda

Pára se u vás doma postará o nečistoty i o viry a bakterie

redakce