10.9 C
Prague
26.2.2021

Vjezdová brána: Rozhodnutí na celý život

Stavba rodinného domu je velkým a důležitým krokem v životě každého člověka, který se na sebe rozhodne toto nelehké břímě vzít. Už během samotného plánování stavby a přípravy jeho financování je třeba myslet na to, že dům nestačí jen postavit, ale je třeba se postarat o jeho okolí, tedy především o zahradu, plot a příjezdovou cestu.

Se stavbou plotu, které se dnes nabízejí v desítkách různých provedení, velmi úzce souvisí také otázka vjezdové brány a vchodové branky. Také v této oblasti se nabízí široká škála řešení.

Jednou z věcí, které budete muset vyřešit, je, zda chcete po zbytek života vjezdovou bránu otevírat ručně, nebo si připlatíte za kvalitní pohon brány. Automatické vjezdové brány (ale také vchodové branky) se již dnes staly naprostým standardem, a proto se jedná o finančně dostupné řešení. Pokud se rozhodnete touto cestou jít, nezapomeňte ve fázi realizace přípojek a rozvodů elektřiny dovést přívodní kabely na místo, kde bude brána v budoucnu stát.

Druhým důležitým aspektem, který si budete muset rozmyslet hodně dopředu, je typ vjezdové brány. Výhodou je, že za vás velmi často rozhodne charakter vašeho pozemku, respektive umístění domu nebo garáže na něm.

V případě, že k parkovacímu stání nebo garáži vede široká příjezdová cesta a neplánujete parkovat hned za vjezdem, jsou ideálním řešením dvoukřídlé brány. Naopak, pokud váš dům bude stát třeba jen pět metrů od přední hrany pozemku, a tedy i umístění vjezdu, jeví se jako ideální řešení instalace posuvné brány. Ta se bude otevírat a zavírat ve směru umístění plotu, a tak jediná věc, na kterou si budete muset dát pozor, je umístění vchodové branky, která by se neměla nacházet bezprostředně vedle vjezdu ve směru posuvu.

Ať už se nakonec rozhodnete jakkoli, mějte na paměti, že plot do ulice a vjezdová brána jsou pýchou každého rodinného domu a při jejich plánování byste se rozhodně neměli unáhlit. Při použití kvalitních materiálů se totiž jedná o investici, která vám bude dělat radost dlouhá desetiletí.

Související příspěvky

Sklon skla zimních zahrad a větrání

majda

Přizpůsobte si váš domov

majda

Pitný režim je důležitý obzvlášť v létě. To platí nejen pro nás, ale i pro naši zahradu.

redakce